En İyi 10 Netflix Dizileri | Dizi Önerileri 2021

Sayısız seçeneğin yer aldığı Netflix dünyasında dolanırken, kararsız kalıp kaybolduysan doğru yerdesin. Bu yazımızda sizler için mutlaka izlenmesi gereken Netflix dizilerini derledik. En iyi yabancı diziler için hemen yazımızı okuyun!

Eğer yabancı film ve yabancı dizi izlemeyi seviyorsanız; aşağıdaki film ve dizi önerilerine hemen göz atın:

Yabancı filmleri ücretsiz mi izlemek istiyorsunuz? O zaman hemen ücretsiz dizi izleme siteleri yazımızı okuyun!

1. Black Mirror

İlk bölümünün yayınlanmasından bu yana, her geçen gün daha da konuşulan dizi, tabii ki listemizin en iyi dizileri arasında yer alıyor. Her bölümü ile farklı bir hikayeyi anlatan dizi kimi zaman günümüzde yaşadığımız dünyayı tüm gerçekliğiyle gözler önüne sererken kimi zaman da gelecekten haber veriyor.

Bu bilim kurgu antoloji dizisi insanlığın en görkemli buluşlarının ve en karanlık

içgüdülerinin zıtlaştığı karmaşık ve teknoloji ile dolu bir yakın geleceği konu alıyor.

Dijital çağa geçiş yapmamızla birlikte hayatımızdaki tüm değişiklikleri ve

aslında günlük yaşadığımız birçok sorunu fazlasıyla iyi kurgusuyla anlatan dizi,

her bölümünün birbirinden bağımsız olmasıyla da oldukça düşündürücü ve

güzel zaman geçirmenizi sağlayacaktır.

2011 yılında yayınlanmaya başlayan bilim kurgu ve distopya dizisi 5 sezondur yayındadır.

Bu dizinin IMDb Puanı 8.8

2. Elite

İspanya’nın gelecekteki liderlerini yetiştiren bir okul olan Las Encinas’ın okulda okuyan öğrenci profili oldukça zengin ailelerin çocuklarından oluşmaktadır. Yıkılan bir devlet okulundan bursla bu okula kabul edilen 3 öğrenci, başta bu okula kabul edildikleri için şanslı olduklarını düşünse de ilerleyen günlerde yaşayacakları olaylar karşısında bu düşüncelerinden vazgeçecektir. Her şeye sahip olanlarla kaybedecek hiçbir şeyi olmayanlar arasındaki çatışma bir cinayete yol açar ve ardından olaylar peşi sıra gelişir.

Dram, gençlik ve gerilimin üst düzey olduğu dizi 2018 yılında yayınlanmaya başlamıştır.

3 sezonu çekilen dizinin IMDb puanı 7.6

3. Dark

Dark, isminin hakkını; hikayesi, çekimleri, ışıkları, renkleri ve hatta müzik tercihleri ile veren karanlık bir dizidir diyebiliriz. Netflix’in Alman yapımı dizisi Dark, Winden isimli küçük bir kasabada geçiyor, Son derece sıradan hayatların yaşandığı kasabada bir çocuğun kaybolması ile başlayan tuhaf olaylar; bizi radyoaktif sızıntı, sıradışı deneyler, doğaüstü güçler ve bir zaman makinesi ile dolu bir hikayeye sürüklüyor. Sürüklüyor diyoruz… Çünkü Dark, istesenizde bırakamayacağınız o dizilerden.

Bilim kurgu ve Gizem konulu dizinin ilk yayınlanma tarihi 2017 dir. 2 sezonu yayınlanan dizinin IMDb puanı ise 8.7 dir.

4. Stranger Things

80’lerin korku gerilim türündeki kült filmlere saygı duruşunda bulunan Stranger Things, gerek kullandığı tema müziği gerek renk kullanımı gerekse barındırdığı mistik dokuyla öncülerine selam çakıyor.

Stranger Things, kaybolan arkadaşlarını aramaya başlayan 3 çocuğun ve onlara yardım

eden insanların hikayesini konu alan bir bilim kurgu hikâyesidir. Bilim kurgu türünde dizileri seviyorsanız bu dizinin sizi kısa sürede içine alacağını söyleyebiliriz. Konusu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran dizi, Netflix’in de en beğenilen yapımları arasında yer alıyor.

Bilim kurgu ve korku temalı dizi 2016 yılından itibaren yayınlanmaya başladı.

3 sezondur yayında olan dizinin IMDb puanı ise 8.8

5. The Umbrella Academy

Bir çizgi romandan uyarlanan Umbrella Academy Netflix’in Marvel ve Disney yapımı süper kahraman filmlerine cevabıdır diyebiliriz. Milyarder bir adam aynı gün doğan 41 çocuğun 7 tanesini akademide eğitmek için evlat edinir ve özel güçleri olduğunu fark eder. Bu çocuklarla zaman zaman işler yolunda gitmez ve çocuklar akademinin yıllar geçtikçe katlanılmaz hale gelen koşullarından dolayı ayrılırlar. Dünyanın dört bir yanına ayrılan çocuklar yıllar sonra babalarının ani ölümüyle tekrar bir araya gelirler.

Aksiyon, komedi ve macerayı barındıran dizi ilk olarak 2019’da yayınlanmıştır.

Şu anda Netflix’te tek sezonu bulunan dizinin IMDb puanı ise 8

6. Peaky Blinders

İngiltere’deki bir suç çetesinin başında olan ve ne pahasına olursa olsun yükselmeyi kafasına koymuş Thomas Shelby ve çetesinin I.Dünya Savaşı sırasındaki hikayesini anlatıyor. Karakterlerin stilinden dizinin müziklerine kadar çoğu detayı ile ilgili uyandıran Peaky Blinders, Shelby ailesinin yükseliş hikayesini izleyiciye aktarmakta oldukça başarılı. I.Dünya Savaşı ile alakalı tarihsel altyapısı ile de birçok dizi severin en sevdiği diziler arasına girmeyi başardı. Siz de beklenmeyen olaylar, heyecan ve merakta bırakan dizileri seviyorsanız bu dizi tam size göre. Suç ve drama konulu dizi ilk olarak 2013 yılında yayınlanmaya başladı.

5 sezondur yayındadır ve IMDb puanı da 8.8

7. La Casa De Papel

Ülkemizde hızlı bir şekilde popüler olan ve kısa sürede herkesin konuştuğu dizi La Casa De Papel en iyi Netflix dizileri listemizde yer alıyor. Bu zekice kurgulanmış soygun dizisinin hikayesi ise gerçek ismi bilinmeyen profesör lakaplı birinin büyük soygun hayali ile başlıyor. Daha sonra, profesörün alanındaki en iyileri İspanya Kraliyet Darphanesi’ni soyma planı

için bir araya getirmesiyle uzun bir soygun planı ve süreci başlamış oluyor. Oldukça zeki kurgulanmış planda her an bir sürpriz ve beklenmedik olaylarla karşılaşmanız mümkün. Dram, gerilim ve suç türlerine sahip dizi 2017’de yayına başladı. 4 sezondur yayınlanan La Casa De Papel daha da devam edecek gibi gözüküyor. Geniş bir hayran kitlesine sahip olan dizinin IMDb puanı 8.5

8. Narcos

Dünyaca ünlenmiş olan Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ın hem yükseliş hem de çöküş hikayesini anlatıyor. 3. sezon itibariyle de Cali Cartel’e odaklanan dizi Narcos Meksico adıyla çıkan yeni serisi ile de Meksika’daki uyuşturucu kaçakçılarına odaklanıyor.

Tam olarak bu gangster dizisinde, Kolombiya’nın şiddet dolu ve güçlü uyuşturucu kartellerinin gerçek hikayesini izleyeceksiniz. Biyografik özelliğe sahip olan suç ve dram konulu dizi 2015 tarihinde yayınlanmaya başladı. 3 sezonu bulunan dizinin IMDb puanı 8.8

9. Sense8

Matrix yapımcılarının elinden çıkan bu dizi dünyanın 8 farklı noktasından 8 farklı bireyin ansızın birbirlerini hissedebilmesi ve günlük hayatın içinde aynı zihni, yetenekleri ve bilgileri paylaşabiliyor olması ile başlayan konu, karakterlerin bir araya gelmeye çalışmasını ve bu 8 bireyin dahil olduğu mücadelelere odaklanıyor. Telepatinin gerçeklik altyapısı ile de oldukça iyi kurgulanmış dizi ekrana bağlamayı başarıyor. Bilim kurgu türünde dizilere ilginiz varsa bu diziye bağlanacağınızı söyleyebiliriz. Bilim kurgu ve dram konulu dizi 2015 ve 2018 yılları arasında yayınlanmıştır. 2 sezondan oluşan dizinin IMDb puanı 8.3 tür.

10. The Witcher

Beyaz perdeye çok kez konu olan elfler, devler ve cüceler bu sefer bir Netflix orijinal içeriği ile dizi yapımı olarak karşımıza çıkıyor. Polonyalı yazar Andrej Sapkowski’nin dünyaca ünlü kitabı ile aynı adı taşıyan The Witcher’dan uyarlanan dizi, yüzyıllardır huzur içinde yaşayan insanlığın bu varlıklar ile mücadele etmek zorunda kaldığı bir savaşın patlak verdiği dönemde geçiyor. Fantastik, macera ve aksiyon türlerinden oluşan dizi 2019’da ilk sezonunu yayınladı. The Witcher dizisi 8.3 IMDb puanına sahiptir.

Leave a Reply