En İyi Film Önerileri Netflix ve Film Tavsiyesi 2020

Hafta sonlarını veya akşamlarımıza keyif katacak olan en iyi film önerilerini sizlere sunuyoruz! Hemen hemen her kategorideki filmlerle günleriniz renklenecek. Netflix’ten kolaylıkla bulabileceğiniz film tavsiyesi 2020 serisi, izlediğiniz tüm filmleri unutturacak! 

Ayrıca aşağıdaki film önerileri yazılarımızı da okuyabilir, farklı türdeki efsane filmlere hemen ulaşabilirsiniz.

Yeşil Oda (2015)

Uzun ve başarısız bir turun sonunda, Oregon’un arka ağaçlarının derinliklerinde bir skeevy kulübünde beklenmedik bir rezervasyon alırlar. Alabilecekleri bir şeye ihtiyaç duyduklarında, konseri alırlar. Ancak, yanlışlıkla acımasız şiddet eylemine tanık olduklarında, işini ve güvenliğini korumak için her şeyi yapacak olan ahlaksız kulüp sahibi Darcy Banker’a (Patrick Stewart) karşı çıkmak zorunda kalıyorlar. Görünüşe rağmen, Ain’t Rights, grup hayatları için savaşırken kurnaz, yetenekli bir direniş ortaya koyduğu için beklenmedik şeylerden daha fazla şeytani bir mücadele olduğunu kanıtlıyor. Yeşil Oda, gerilim filmlerinin olması gereken en iyi yollarla karanlık, şüpheli ve sadisttir ve trajik ölümünden önceki son rolünde geç Anton Yelchin de dahil olmak üzere yıldızlarından olağanüstü performanslar sunar.

Çürük Domates: %91

Tür: Gerilim

Yıldızlar: Anton Yelchin, Imogen Poots, Patrick Stewart

Yönetmen: Jeremy Saulnier

Süre: 94 dakika

Pan’ın Labirenti (2006)

Pan’ın Labirenti nefes kesici derecede güzel ve yürek burkucu bir trajik film. Üç Akademi Ödülü’nü kazanan (altı adayda) Pan‘s Labyrinth, yönetmen Guillermo del Toro’yu Amerikan ödül şovu radarı üzerine başlattı ve tarzını karakterize eden bilim kurgu, korku ve gerçeküstü unsurların karışımına izleyicileri tanıttı. İspanyol İç Savaşı’nın ardından geçen film, sadece bir yeraltı krallığının prensesi olabilen yaratıcı bir genç kızı takip ediyor. Zalim, militarist üvey babası tarafından kenara atılan ve annesinden izole edilen Ofelia (Ivana Baquero), İspanyol kırsalındaki evlerinin zemininde kendini eğlendiriyor. Pan (Doug Jones) adlı şüpheli bir faun başkanlık ettiği taş bir labirent üzerine tökezlediğinde, krallığını geri kazanmak için geri dönen efsanevi prenses olduğunu kanıtlamak için üç hayatı tehdit eden görevi tamamlaması istenir. Ofelia’nın yolculuğu ustaca faşist Francisco Franco’nun egemenliğine ve yeni kurulan ailesinin parçalanan kırılganlığına karşı gerilla direnişi ile başarısız oldu.

Çürük Domates: %95

Tür: Dram, fantezi

Sanatçılar: Ivana Baquero, Sergi López

Yönetmen: Guillermo del Toro

Süre: 115 dakika

Gerald’ın Oyunu (2017)

Stephen King’in bir romanın uyarlaması olan Gerald’ın Oyunu sıradan bir öncül alır ve onu bir kabusa dönüştürür. Evli çift Jessie (Carla Gugino) ve Gerald Burlingame (Bruce Greenwood), tutkularını yeniden ümit etmeyi ümit ederek, uzak bir göl evine tatile çıkarlar. Gerald, esaret ile deney yapmak, Jessie’yi yatağa kelepçelemek ister, ancak bir tartışmadan sonra, kalp krizinden ölür ve Jessie’yi yakınlarda yardım almadan bağlı bırakır. Dehidratasyon ve şok başladığında Jessie kaçmaya çabalar. Gerald’ın Oyunu, liderinin psikolojik durumuna sıkı bir şekilde odaklanıyor ve filmin çoğu tek bir odada yer alsa da, yönetmen Mike Flanagan, bu korkulukta gerçeklik ve Jessie’nin hayal gücü arasındaki sınırlarla oynayarak sınırlı alanı büyük ölçüde kullanıyor. adaptasyon.

Çürük Domates: %91

Tür: Korku

Sanatçılar: Carla Gugino

Yönetmen: Mike Flanagan

Süre: 103 dakika

Evde Yaşayan Güzel Şeyim (2016)

Osgood Perkins ‘Ben Evde Yaşayan Güzel Şeyim, modern korku filmlerinin tuzaklarından, atlama korkularında ve karanlık koridorlarda uzun ve akılda kalıcı çekimler için kanlı açığa vurma işlemlerinden çokça kaçınır. Film, yerli korku yazarı Iris Blum’a (Paula Prentiss) bakmak için atanmış canlı bir hemşire olan Lily Saylor olarak Ruth Wilson’ı canlandırıyor. New England ormanları tarafından yuvalanan Blum’un evi sıradan şekillerde ürpertici – ışıklar sönük, bakımsızlıktan dolayı tozlu mobilyalar. Geceler geçtikçe, ev de bazı doğal olmayan yollarla ürpertici olur ve Lily, Iris ile yalnız olmayabileceğini keşfeder. Ben Evde Yaşayan Güzel Şeyim kasıtlı (bazıları buzul diyebilir) hızda hareket eder, ama her saniyeyi büyük bir etki için kullanır ve sürekli yaklaşan bir kıyamet atmosferi yaratır.

Çürük Domates: %58

Tür: Korku

Sanatçılar: Ruth Wilson, Paula Prentiss

Yönetmen: Oz Perkins

Süre: 89 dakika

Davetiye (2015)

Eski sevgilinizin yeni partneri ile tanışmaktan daha fazla sinir bozucu çok az sosyal durum vardır. Will’in (Logan Marshall-Green) Daveti’nde öğrendiği gibi, eski sevgiliyle akşam yemeği gerçekten bir kabus olabilir. Film, Will ve kız arkadaşı Kira’nın (Emayatzy Corinealdi) eski karısı Eden’in (Tammy Blanchard) evine giderken, yeni kocası David’in (Michiel Huisman) akşam yemeği partisi düzenledikleri bir filmle başlar. Yeniden birleşme Will için kötü anıları gündeme getiriyor ve Eden ve David’in bazı yeni arkadaşları ile konukları kederi aşmak için oluşturdukları bir grup olan Davetiyeye tanıdıkça gece daha karanlık bir dönüş yapıyor. Davetiye gergin bir gerilim filmi ve gerginlik bir kez devreye girdiğinde asla pes etmiyor.

Çürük Domates: %88

Tür: Gerilim

Yıldızlar: Logan Marshall-Green, Michael Huisman

Yönetmen: Karyn Kusama

Süre: 100 dakika

Istakoz (2015)

Arkadaşlık, insanları önemli veri noktalarına indirgemek için tasarlanmış uygulamalar ve algoritmalar dünyasında yeterince streslidir. Ya çok fazla zaman harcarsanız toplumun sizi uygun görmeyeceğini ve sizi bir hayvana dönüştüreceğini bilmenin ek baskısına sahip olsaydınız? Bu, Yorgos Lanthimos’un garip, hantal kara komedisi The Lobster’ın öncülüydü. Karısı onu boşandıktan sonra, David (Colin Farrell) bekar insanların karışabileceği ve bir partner bulabilecekleri, bir hayvana dönüşmeleri için (kendi seçimleriyle, adil olmak için) bir geri çekilmeye gider. David, bir sevgili bulmak için umudundan umuduna doğru ilerlerken, giderek daha performanslı bir kişiliği benimsemek zorundadır. Istakoz, çıkmanın tüm garip ritüellerinin ruh parçalayan aşırı uçlara itildiği kasvetli bir tarih distopyası çağrıştırır, ancak yine de zifiri karanlık bir şekilde de olsa komik olmayı başarır.

Çürük Domates: %88

Tür: Komedi, drama, romantizm

Yıldızlar: Colin Farrell, Rachel Weisz

Yönetmen: Yorgos Lanthimos

Süre: 119 dakika

Okja (2017)

Koreli yönetmen Bong Joon-ho’dan (Parazit), bu Netflix orijinali, on yıl boyunca, domuz gibi devasa bir hayvan olan Okja’ya bekçi ve refakatçi olarak hizmet eden genç bir Güney Koreli kız olan Mija’yı (Seo Hyun) takip ediyor. Mirando Corporation Okja’yı kaçırıp New York’a götürdüğünde, CEO Lucy Mirando (Tilda Swinton) Mija’nın arkadaşı için büyük planlar yapmaya başlar – Okja için iyi bitmeyecek olanlar. Mija, gezegendeki en iyi arkadaşını kurtarmak, her biri Okja için kendi gündemlerine sahip kapitalistler, protestocular ve tüketicilerle yolları geçmek için bir maceraya atılır. Okja, en kötü ihtimalle, korkunç, kışkırtıcı bir kapitalizm ve tüketimcilik portresi çiziyor. Bir zamanlar et endüstrisinin zulmüne ve en iyi niyetli insanların bile kısa görüşlü ikiyüzlülüğüne karşı titiz bir eleştiri.

Çürük Domates: %86

Tür: Aksiyon-macera

Yıldızlar: Seo Hyun, Tilda Swinton, Paul Dano

Yönetmen: Bong Joon-ho

Süre: 118 dakika

O (2013)

Toplumun robot severlerin yaklaşan eğilimi ile artan ilgisi göz önüne alındığında, son on yılın en iyi romantizm filmlerinden birinin bir adam ve dijital asistanı hakkında olması şaşırtıcı değil. Spike Jonze (John Malkovich, Adaptasyon Olmak) tarafından yazılan ve yönetilen – Theodore Twombly (Joaquin Phoenix) bir eşe bir mektup anlatıyor, ancak okurken sesindeki çatlaklara rağmen, sahne gerçeği: Theodore, insanlar için kişisel mektuplar yazan hayalet yazan bir şirket için çalışır, ağzından dökülen kelimeler yapaydır, bir müşteri adına yazılmıştır. Bu geleceğe bir giriş niteliğindedir. İnsan bağlantılarının güneşte kar taneleri gibi yok olduğu geniş, soğuk şehirlere bakan steril dairelerden biri tasvir ediyor. Theodore, evliliğinin çöküşünden ve en son yapay zeka asistanı modelini satın almak için hayatını elde etmekten çekiniyor. Samantha’nın (Scarlett Johansson) yapay zekası kendini çağırdığı için büyüleyici bir arkadaş olduğunu kanıtlıyor ve telefonunda sadece bir ses olarak var olmasına rağmen, ikisi aşık oluyor. Muhteşem sinematografi, sterlin performanslar ve duygusal olduğu kadar düşündürücü bir hikaye ile dikkat çekici bir film.

Çürük Domates: %94

Tür: Dram, romantizm, bilimkurgu

Yıldızlar: Joaquin Phoenix, Scarlett Johansson, Amy Adams

Yönetmen: Spike Jonze

Süre: 126 dakika

Vendetta için V (2005)

Alan Moore’un İngiltere’deki distopyacı görüşü, ikonoklastik Wachowski Kardeşlerin yardımıyla gümüş ekrana oldukça iyi bir şekilde dönüşüyor. Faşist bir kabinin yönettiği bir ülkede, tüm bilgiler hükümet tarafından düzenlenir ve polis hayatın her alanında demir bir tutuş sağlar. Devlet televizyon ağında çalışan Evey (Natalie Portman), sadece V (Hugo Weaving) olarak bilinen maskeli bir adam tarafından yapılan bir saldırıdan kurtarıldığında, hükümeti devirmek için kampanyasına çekilir. İlk başta V’nin tutkusu ve bilgisi tarafından büyülenen, yöntemlerinin zevkleri için çok aşırı olabileceğini çabucak buluyor. Şiddet içeren yöntemler devrim sonrası daha iyi bir dünya yaratabilir mi? Mükemmel koreografi ve cesur set tasarımı, Vendetta için V’yi şu anda Netflix’te heyecan verici, melodramatik, bir gerilim filmi yapıyor.

Çürük Domates: %73

Tür: Bilimkurgu

Yıldızlar: Natalie Portman, Hugo Weaving

Yönetmen: Lilly Wachowski, Lana Wachowski

Süre: 132 dakika

Sils Maria Bulutları (2014)

Olivier Assayas’ın Sils Maria Bulutları Maria Enders (Juliette Binoche) adlı bir aktrisin peşinden koşar ve kariyerinin yıllar geçtikçe alkışlanmaya başladığını düşünür. Maria kariyerine Wilhelm Melchior’un Maloja Snake adlı oyununda başladı ve Sigrid adlı genç bir kadın olarak rol aldı ve yaşlı bir kadını baştan çıkardı ve sonunda yok etti. Popüler bir yönetmen Maria’yı arar, ondan bu kez yaşlı kadın Helena olan yeni oyun prodüksiyonunda rol almasını ister. Yönetmen, Jo-Ann Ellis (Chloe Grace Moretz) adlı skandal, genç bir yıldıza Sigrid rolünü sunuyor. Maria, asistanı Valentine (Kristen Stewart) ile birlikte, Melchior’un uzak evinde biraz zaman geçirir, zamanın geçişi ve kendi kişisel dramasıyla uğraşır. Sils Maria Bulutları, Binoche’yi oyununun en üstünde bulan karmaşık, meditatif bir dramadır.

Çürük Domates: %90

Tür: Dram

Yıldızlar: Juliette Binoche, Kristen Stewart

Yönetmen: Olivier Assayas

Süre: 124 dakika

Leave a Reply