En İyi Kore Filmleri | En Güzel 10 Kore Film Önerileri

Son yıllarda Kore kültürüne olan merakın artmasıyla birlikte, Kore filmleri ve dizileri çok izlenmeye başladı. Ancak, Kore filmlerinin konusu ve Kore film önerileri hakkında yeterli kaynak maalesef yok. Biz de sizler için en iyi Kore filmlerinden oluşan bir film serisi hazırladık! 

Film serimizde, filmlerin konusuna ve oyuncularına kısaca değindik. Eğer siz de kaliteli Kore film önerileri arıyorsanız, en doğru yerdesiniz. Keyifli okumalar!

Film ve dizi izlemeyi seviyorsanız, aşağıdaki film ve dizi önerileri de göz atabilirsiniz:

Avlanma Zamanı (2020)

Oyuncular: Lee Je-hoon, Ahn Jae-hong, Choi Woo-shik

Hikaye, üç arkadaşın sefil, fakirleştirilmiş durumlarından kurtulmak için bir soygun planladığı distopik Güney Kore’de geçiyor. ABD doları yığınlarıyla yasadışı bir kumar evini hedefliyorlar. Başarılı soygunlarından sonra, kumar evinin sahipleri hırsızları izlemek için bir katil toplar.

Svaha: Altıncı Parmak (2019)

Oyuncular: Yoo Ji-Tae, Lee Jung-Jae, Park Jung-Min

Pastor Park, Deer Mount adlı bir kült grubuna bakmak için işe alınır. Aynı zamanda, bir Polis Kaptanı da Deer Mount üyelerinden birini arıyor çünkü bunlardan biri bir cinayet için ana şüpheli. Gergin ve tırnak ısırıcı bir gerilim ve gizem sizi sonuna kadar odaklayacaktır. 

Lee Jung-Jae ve Park Jung-Min bu filmi çektikten sonra Shincheonji (Kore kült grubu) olmakla suçlandılar. Bunun yanlış bilgi olduğunu söylemeyi reddettiler.

Uyuşturucu Kralı (2018)

Oyuncular: Song Kang-Ho, Jo Jung-Suk, Bae Doona

Bu film, 1970’lerde Busan’da geçen, Busan’daki ilk büyük uyuşturucu kaçakçısı olan ve büyük güce sahip varlıklı bir adam olan Lee Doo-Sam’in gerçek bir hikayesidir. Ancak, savcı Kim In-Goo bu pis geri alımın artık gerçekleşmesine izin vermeyecek ve onu devirmeye çalışacak.

Song Kang-Ho’nun filmde gösterilen en dramatik değişimi oldu ve seyirci oyunculuğu ile büyülendi. İzleyenler, bu filmin dikkat çekmesinin tek sebebinin Song Kang-Ho’nun oyunculuğundan kaynaklandığını söylüyor. Bir izleyin ve oyunculuğunun ne kadar harika olduğunu görün!

Çelik Yağmur (2017)

Oyuncular: Jung Woo-Sung, Kwak Do-Wan, Kim Kap-Su

İlk darbe Kuzey Kore’de patlak verdi. Darbeden hemen sonra, bir ajan Kuzey Kore’nin 1 numaralı ajanı olan yaralı bir Kuzey Koreli ile Güney Kore’ye gidiyor. Bu arada Kuzey Kore, Güney Kore ve ABD’ye karşı savaş ilan etti. Şimdi, bu büyük sorunu nasıl çözecekler?

Jung Woo-Sung ve Kwak Do-Wan arasındaki kimya o kadar iyiydi ki, Çelik Yağmur 2’nin yapılması planlanıyor. Filmin ise bu yıl piyasaya sürüleceği söyleniyor.

Unutulmuş (2017)

Oyuncular: Kang Ha-Neul, Kim Mu-Yeol, Lee Eun-Woo

Yoo-Seok yeni evine taşındığı gece kaçırılır. Çünkü Yoo-Seok küçük kardeşi Jin-Seok’u kaçırdı, halüsinasyon görmeye ve kabus görmeye başlar. Ancak, Yoo-Seok 19 gün kaybolduktan sonra aniden ortaya çıkıyor ve tüm anılarını kaybettiğini söylüyor. Ancak Jin-Seok, Yoo-Seok ile ilgili bir şeyin doğru olmadığını düşünüyor. 19 gün boyunca ne olabilirdi?

Cezaevi (2017)

Oyuncular: Kim Rae-Won, Han Suk-Kyu, Lee Kyeong-Yeong

Buna hapishane deniyor ama gerçekten değil. Ne istersen yapabileceğin bir hapishane; hatta dışarı çıkmak bile. Gece geldiğinde mahkumlar dışarı çıkar ve suç oluştururlar. Ik-ho bir kral olarak hapishanede hüküm sürüyor. %100 tutuklama oranına sahip ünlü eski bir polis memuru olan Yoo Geon. Bu ikisi birlikte mi çalışacak yoksa birbirlerinin en büyük düşmanı mı olacak?

Kim Rae-Won ve Han Suk-Kyu oyunculuklarıyla ünlüdür. İnsanlar birlikte çekim yaptıklarını duyunca bu filmin aldatmacası son derece yüksekti.

Okja (2017)

Oyuncular: Tilda Swinton, Ahn Seo-Hyun 

Okja (domuz) ve Mija 10 yılı aşkın bir süredir birlikte ve en iyi arkadaş oldular. Bir gün ‘Mirando’ adlı küresel bir şirket Okja’yı New York’a zorla götürüyor. Mija, Okja’yı geri almaya kararlıdır, bu yüzden Okja’yı kurtarmak için tehlikeli bir maceraya atılır. Okja’yı geri alacak mı? 

Bu film, Parazit’in yönetmeni tarafından çekildi. Ünlü bir dünya aktörleri, editörler, yapımcılar ve daha pek çok şeyi bu dünya filmi yapmak için dahil etti. 

Train To Busan (2016)

Oyuncular: Gong Yoo, Jung Yu-Mi, Ma Dong-Seok

Benzeri görülmemiş bir felaket Kore’ye saldırıyor. İnsanları zombilere dönüştürecek bir virüs. Tek güvenli yer Busan ve oraya ulaşmak için en güvenli yol tren. Seul’den Busan’a 442 KM, zamanında güvenli bir şekilde ulaşacaklar mı? 

Gong Yoo, zombi yüzü çok gerçek gibi göründüğü için bu filmi çekerken gerçekten korkmuştu. Aslında zombiler onu takip ederken hayatı boyunca koştu. 

26 Yıl (2012)

Oyuncular: Jin Goo, Han Hye-Jin, Bae Soo-Bin

Mayıs 1980’de, devlet birlikleri Gwangju kentinde sivilleri vurdu. Gwangju siviller o zamanlar demokratik olarak haklarını gösteriyordu. 26 yıl sonra 5 kişi, Gwangju Demokratikleşme Hareketi sırasında meydana gelen katliamdan sorumlu kişinin intikamını almak için birlikte ortaklık kuruyor. 

Başkan Berberi (2004)

Oyuncular: Song Kang-Ho, Moon So-Ri, Lee Jae-Eung

“Babam sıradan bir berberdi ama sıradan insanları kesmedi.” Blue House’a ‘Gyeongmudae’ denilen ve yakınında Hyoja berber dükkanı vardı. Bu film sizi Güney Kore’nin 1960’larına geri götürüyor. Bu filmde eski yasaları ve diğer ilginç şeyleri göreceksiniz. 

Leave a Reply