En İyi Yabancı Diziler | Yabancı Dizi Önerileri

En iyi yabancı diziler ve herkes tarafından beğenilerek izlenen yabancı dizileri sizler için bir araya getirdik. Yabancı dizi önerileri sayesinde, ilgi alanınıza yönelik dizileri bulabilirsiniz. Sizin için derlediğimiz yabancı dizi tavsiye serisi ile zamanınızı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Yazıyı okuyarak, Netflix’te yer alan en iyi yabancı diziler serisine ulaşabilirsiniz!

Aşağıdaki içerikler de ilginizi çekebilir, bir okuyun derim:

Elite

İlk bakışta, bu gösteri zengin bir özel okulda çekilen basit bir genç hikayeye benziyor. Bir kitabı kapağına göre yargılamayın tanımıdır. Elite, üç işçi sınıfı çocuğunun, sonunda cinayete yol açacak kadar fazla gerginliğe ve düşmanlığa neden olan özel bir özel okula kaydolduğunda olanlarla ilgilidir.

Bu şok edici dramanın sadece sürükleyici hikayesi ve son derece iyi yazılmış karakterleri nedeniyle aşırı derecede kolay izleniyor. Sadece harika bir hikayesi değil, aynı zamanda sınıf eşitsizliği, yabancı düşmanlığı ve HIV ile ilgili damgalama gibi önemli konuları da kapsıyor. Bu seri sizi saatlerce ekrana yapıştıracak.

Fauda

Tam not verilen bu Arapça gerilim, türünün geri kalanından öne çıkıyor. Üst düzey bir İsrail ajanı bir Filistinli avcı uçağı ile savaşmak için emeklilikten çıkmaya zorlandığında, bir dizi kaotik ve ölümcül olay meydana gelmeye başlar.

Tahmin edildiği gibi, bu olağanüstü aksiyon ve harika oyunculuk ile dolu cesur ve hızlı tempolu bir gerilim. Ancak, bu dizinin iyi olmasının nedeni, hem karakterlerin hem de durumun karmaşıklığından kaynaklanıyor. O kadar ahlaki açıdan karmaşık ki, diğer benzer şovların kesinlikle eksik olduğunu geçersiz kılıyor.

3%

Uzak bir gelecekte yer alan bu Brezilya distopya dizisi iki toplum etrafında dönüyor: Fakir bir ülke ve Offshore olarak bilinen sanal bir cennette yaşamak için yeterince şanslı olan nüfusun yüzde üçü. Michele Santana, Offshore için yeni olabilir ve kendi ailesine sahip olmayabilir; ancak güçlü adalet duygusu onu İç Dünya’yı daha iyi bir yer haline getirmeye zorlar. Bu sadece sürece direnmek anlamına gelse bile, sıkıntıya neden olabilir.

Dark

Alman zaman yolculuğu serisi (aynı zamanda Netflix için üretilen ilk Alman orijinal serisi), iki çocuk küçük kasabalarında kaybolunca hayatları bir döngü için atılan Winden halkı etrafında dönüyor. Dört aile yavaş yavaş üç kuşaktan oluşan bir zaman yolculuğu komplosu keşfediyor. Eğer bu gösteri size büyük Stranger Things izlenimi vermiyorsa, çok yanılıyorsunuz.

The Rain

Bu Danimarka post apokaliptik serisinde, iki kardeş -Simone ve Rasmus- yağmurun yağdığı bir virüsün neredeyse tüm İskandinavya’yı silmesinden beş yıl sonra, bir mağdur ekibiyle dünyayı dolaşıyor. Dizi, The Walking Dead hayranları için mükemmeldir.

La Casa De Papel

Bu İspanyol soygun dizisi, 2017’nin sonlarında tanıtıldı ve Profesör olarak adlandırılan bir suçlu olarak, İspanya Kraliyet Darphanesine kilitlenen sekiz hırsızın hikayesini anlatıyor. Gerçek bir hikayeye dayanmasa da, dizi İspanya’nın 2008 mali krizinden kurtulan ve kapitalizme, hükümete karşı bir tür alegorik isyan hikayesi gibi davranıyor.

Ragnarok

İskandinav mitolojisinden esinlenen bu Norveç yaş serisi, kurgusal Edda kasabasında gerçekleşir. Kasaba endüstriyel kirlilik ve eriyen buzullarla mücadele ederken, sadece Thor’un uygulamasıyla yetenekli bir gencin Edda halkını kurtarabileceği açıktır.

Suburra: Blood On Rome

Gerçek hayattaki bir politik skandaldan esinlenilen bu İtalyan suç draması; (2015 filmi Suburra’nın ve aynı isimdeki romanın, Giancarlo De Cataldo ve Carlo Bonini’nin öncülüğünü yapan) organize suç, yolsuz politikacılar ve Vatikan’ın Roma’nın yeraltı suç mahalleri anlatılıyor. Gerçek olamayacak kadar vahşi görünüyor; ama buna inanmak için görmeniz gerekiyor.

The Valhalla Murders

Netflix’in ilk İzlanda orijinal dizisi, karanlık bir geçmişe sahip bir Oslo dedektifinin hikayesini anlatıyor ve iddialı bir dedektifin bir dizi cinayeti araştırmasına yardım etmek için yerli İzlanda’ya geri dönmesi gerekiyor. Bu ikisi davayı ne kadar uzun süre araştırırsa, bu suçların aynı kişi tarafından işlenmesi daha olası görünüyor.

Fallet

Bu İsveç suç hikayesinde komik bir hikayenin yanı sıra bazı tanıdık yüzler var. Ürkek İngiliz meslektaşı ile korkunç bir cinayeti çözmeye çalışan İsveçli bir dedektifin hikayesini anlatıyor.

Tipik cesur suç draması olmakla birlikte, Fallet korkunç ve rahatsız edici bir konuya komedi bir yaklaşım getirirken, aynı zamanda durumun ciddiyetini asla ortadan kaldırmaz. Komedi yönü çok güçlü. Sadece komedi değil, aynı zamanda şov hala büyük virajlarla ve oldukça duygusal sahnelerle doludur. Bu yadsınamaz şekilde izlemeye değer bir dizi.

Kingdom

Kore’nin ortaçağ Joseon döneminde geçen bu Güney Kore draması, ülkesine yayılan ve enfekte olmuş ölüme karşı bağışıklığı ve ete karşı açlık çeken gizemli bir salgını araştırmak zorunda kalan bir prens prensini takip ediyor. Kulağa garip geliyor ama bize güven, harika.

The Sacred Games

Vikram Chandra’nın aynı isimli romanından yola çıkan The Sacred Games, yolsuzluğa son vermek için savaşan dürüst bir polis hikayesini anlatıyor. Geçmişi onu uyarıları olan kaçak bir çete patronuyla ilişkilendirir ve onu Mumbai’yi kurtarma görevine getirir.

Bu ilk Netflix orijinal Hint dizisidir ve kaçırılmaması gereken dizidir. Tamamen Hint dilinde çekildi. Bazıları altyazıların ötesine bakmaktan çekiniyor, ancak bu gösteri o kadar bağımlılık yapıcı ve izlenebilir ki, altyazıları okumak çok kolay. Hindistan’daki gizli yolsuzluğu vurgulayan cesur, bağımlılık yapan, klasik bir kedi ve fare polis gerilim filmi.

Unorthodox

Deborah Feldman’ın 2012 otobiyografisi Unorthodox: Hasidik Köklerimin Skandal Reddi: Bu Alman TV şovu, genç bir kadının Brooklyn’i düzenlenmiş bir evlilikten kaçması ve Berlin’de kendi hayatını yaşamaya başlamasıyla gözlerini biraz tanıdık olmayan bir kültüre açar.

Alışılmadık, birçok kişinin bilmediği çoklu inanç ve kültürlere büyüleyici bir bakış. Nihayetinde, bu bir isyan ve kendini keşfetme hikayesi, heyecan verici bir hikaye karışık. Hikayede atılan İngilizce ipuçları var, sonuçta Brooklyn’de kuruldu. Ama ilginç bir şekilde ilk konuşulan ilk Netflix serisi.

Delhi Crime

Delhi Polisi tarafından Aralık 2012’de genç bir kadının korkunç çete tecavüzüne yönelik soruşturmasından esinlenilen bu Hint draması, bir kadın araştırmacıyı ve failleri adalete teslim etmeye çalışırken karşılaştığı zorlukları takip ediyor. Bunu kesinlikle izlemek kolay değil, ama buna değeceğine söz veriyoruz.

Bard of Blood

Bilal Siddiqi’nin 2015 casusluk romanı olan The Bard of Blood’a dayanarak çekilen bu Hintli casus gerilim filmi; yakalanan dört RAW ajanını kurtarmak için işe alındıktan sonra şeytanlarıyla yüzleşmek ve Balochistan’a geri dönmek zorunda olan aforoz edilmiş bir RAW (Hindistan’ın dış istihbarat ajansı) etrafında dönüyor. Sizi koltuğunuzun kenarında tutacak bir dizi istiyorsanız, bu gerilim sizin için.

Ares

Bu psikolojik korku dizisi (ve Netflix’in ilk Hollanda orijinal dizisi) Amsterdam’da gizli bir öğrenci toplumu etrafında dönüyor ve kulübün başlangıçta göründüğünden çok daha tehditkâr olduğunu fark etmeden önce ona katılan iki arkadaş. Hiç böyle bir kolej taciz deneyimi görmediğinizi garanti ediyoruz.

Leave a Reply