GTA 5 Sistem Gereksinimleri

GTA Beş, dünya çapında en popüler oyunlardan biridir ve genellikle GTA 5 olarak bilinir. GTA: Vice City’nin ortaya çıkmasıyla ve oyun meraklıları GTA oynamaya başladı. Her yeniliğin tanıtılmasıyla, oyun geliştiricileri, oyuna yeni haritalar dahil olmak üzere grafikleri ve oyunu oyuncular için daha ilginç hale getirmek için yeni hikaye modlarını geliştirdiler.

GTA 5, yaklaşık altı yıl önce piyasaya sürülen oyun serisinin en son sürümüdür. Raporlara göre, oyunlar piyasaya sürüldükten sonraki 24 saat içinde dünya çapında 800 milyon doların üzerinde gelir elde etmeyi başardı. Şirket ayrıca, oyunun 2019 yılına kadar 110 milyon kopya sattığını ve oyunun hala birçok kullanıcı tarafından satın alındığını iddia etti. GTA 5 serisi, oyun dünyası için büyük bir başarı haline geldi.

Raporlar ayrıca serinin yüzde 63 daha fazla oynanan versiyonunun olduğunu gösteriyor, ancak bunun üst düzey bir grafik oyunu olduğunu tamamen anlayabiliyoruz. Bu sürümü ve bu oyunu sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için iyi PC gereksinimleri gerektirdiği oldukça açık. Oyunu oynamak için en azından minimum gereksinimlere sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Hadi hemen neler olduğunu öğrenelim!

Aşağıdaki yazılarımıza da göz atabilirsiniz:

GTA 5 Minimum PC Gereksinimleri Listesi

İşlemci: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 | AMD Phenom 9850

RAM: 4 GB RAM

HDD: 65 GB kullanılabilir alan

GPU: NVIDIA 9800 GT 1GB | AMD HD 4870 1 GB

İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1

Ekran Çözünürlüğü: 800 × 600 veya daha iyisi

Ağ: Geniş bant İnternet bağlantısı

GTA 5 Önerilen Bilgisayar Gereksinimleri Listesi

İşlemci: Intel Core i5 3470 | AMD X8 FX-8350

RAM: 8 GB RAM

HDD: 65 GB kullanılabilir alan

GPU: NVIDIA GTX 660 2GB | AMD HD7870 2 GB

İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1

Ekran Çözünürlüğü: 800 × 600 veya daha iyisi

Ağ: Geniş bant İnternet bağlantısı

GTA 5 En İyi Bilgisayar Gereksinimleri Listesi

Minimum özellikler, oyunun yaşı nedeniyle bir kafa karışıklığı kaynağıdır. Altı yıl önce Grand Theft Auto V’yi piyasaya sürdüğünden beri, Rockstar hem tek oyunculu kısımda hem de Grand Theft Auto Online’da oyunun düzgün bir durumda çalışması için gerekenleri oldukça büyük ölçüde etkileyen sayısız güncelleme yaptı. 

Bu nedenle, mevcut minimum özellikler, en düşük ayarlarda ve daha düşük çözünürlüklerde bile 20 FPS’den daha yüksek herhangi bir şeye ulaşmak için mücadele edecektir. Hoş bir oyun deneyimi için elverişli değil ve Grand Theft Auto V’e tüm şiddetli ihtişamıyla tanık olmaya şiddetle ısrar ediyoruz.

Bu nedenle, Grand Theft Auto V için giriş noktası olarak önerilen gereksinimleri kullanmanızı öneririz. Bunlarla, oyunu 1080p’de çalıştıran yüksek ayarlarda 50 ila 60 FPS arasında rahatça vurabilirsiniz. Elbette, kenar yumuşatma ve doku seviyeleri gibi belirli ayarları bırakarak işleri iyileştirebilirsiniz. Onları kuzeye ulaştırırsanız, FPS büyük ölçüde düşer ve oyun 25 FPS’nin üzerine çıkmakta zorlanır. 4K’ya gelince , durum FPS sayısında daha da belirgin bir düşüşle çok benzer.

Genel olarak, önerilen özellikler bugünün standartlarına göre tam olarak zorlayıcı değildir ve biraz daha iyi bir GPU’ya yükselterek performansı oldukça büyük ölçüde artırabilirsiniz. Grand Theft Auto V, uzun çizim mesafeleri nedeniyle GPU’ya bağımlıdır, bu nedenle daha düşük bir CPU ve iyi bir GPU ile bile rahat kare hızlarına ulaşabilirsiniz.

Bir yan not olarak, Grand Theft Auto V altı yaşında olabilir, ancak yine de 65 GB’lık bir depolama alanı gerektirir, bu nedenle kurulumdan önce gerekli düzenlemeleri yapın.

Hangi Oyun Bilgisayarını Öneriyoruz?

Yukarıdaki gibi, Intel Core i5, Grand Theft Auto V ile başa çıkmak için fazlasıyla yeterli, ancak ideal olarak, bu yüksek çözünürlüklere ve ayarlara ulaşmak için GPU’yu biraz yükseltmek isteriz. Bu nedenle, güvenli tarafta olması için bir NVIDIA GTX 1660 6GB veya eşdeğer bir grafik kartı tavsiye ediyoruz. 8 GB RAM fazlasıyla yeterli ve bugünün çoğu oyun bilgisayarı için teknik özellikler arasında yer almalıdır. Biraz nakit yedeğiniz varsa, bir PC her zaman daha fazla RAM’den yararlanır, bu nedenle mümkünse 16 GB’a atlayın.

İşlemci: Intel Core i5 3470

RAM: 8 GB

GPU: NVIDIA GTX 1060 6 GB

İyi bir temel için doğru yönü işaret etmeniz gerekiyorsa, 500 $ veya 600 $ ‘lık yapılarımızı öneririz. AMD bileşenlerini kullanıyorlar, böylece zaten bu anlamda tasarruf edeceksiniz ve sistem, Grand Theft Auto V’yi 1080p’de ultra ayarlarda ve hararetli araba kovalamacalarında veya silahlı çatışmalarda bile sağlam bir 50-60 FPS ile çalıştırmak için fazlasıyla yeterli.

Leave a Reply