Hemen İzlemeniz Gereken 12 Romantik Filmler |En İyi Romantik Film Önerileri 2020

Herkes film izlemeyi sever ancak en iyi filmleri bulmak ne yazık ki çok kolay değil. Evde keyifli vakit geçirmenize yardımcı olacak romantik filmler ile keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. Romantik filmler ve film önerileri serimizi merak ediyor musunuz?

Netflix ile yıllar önce tanıştınız, öyleyse neden bir veya üç romantik filmle arkanıza yaslanmıyorsunuz? Romantik komedi filmlerinden dönem filmlerine kadar, Netflix’teki en iyi romantik filmler liste halinde hazırlandı, böylece izlemeye daha fazla, aramaya daha az zaman ayırabilirsiniz. 

Eğer yabancı film ve yabancı dizi izlemeyi seviyorsanız; aşağıdaki film ve dizi önerilerine hemen göz atın:

Yabancı filmleri ücretsiz mi izlemek istiyorsunuz? O zaman hemen ücretsiz dizi izleme siteleri yazımızı okuyun!

İşte, sizler için hazırladığımız en iyi romantik filmler serisi!

1. After (2019): En İyi Genç Yetişkin Aşk Üçgeni Hikayesi

IMDb Puanı : 5.3

Tür : Dram, Romantik

Başroldekiler : Josephine Langford, Hero Fiennes Tiffin, Khadijha Red Thunder

Yönetmen : Jenny Gage

Sinema Filmi Derecesi : PG-13

Gösterim Süresi : 105 dakika

Aynı adlı 2014 romantik romanından uyarlanan After , üniversiteye giden ve orada oturan kötü çocuk Hardin’e (Hero Fiennes Tiffin) aşık olan Tessa (Josephine Langford) adında genç bir kadın hakkındadır. Tessa’nın evinde erkek arkadaşı olmasaydı bu sorun olmazdı. Sonra tekrar, gerçekten ikisi arasında seçim yapmak zorunda mı?

Sonrasında eleştirmenler tarafından karışık eleştirilerle karşılandı, ancak kitabın hayranları uyarlamadan hiç şüphesiz memnun kalacaklar. Güçlü oyuncu kadrosu ve mükemmel sinematografi, sıradan izleyicilerin izlemeye devam etmesi için yeterli olmalıdır.

2. The Incredible Jessica James (2017): Dijital Çağda Buluşma Hakkında En Orijinal Rom-Com

IMDb Puanı : 6.5

Tür : Komedi

Başroldekiler : Jessica Williams, Chris O’Dowd, LaKeith Stanfield

Yönetmen : Jim Strouse

Sinema Filmi Derecelendirmesi : TV-MA

Gösterim Süresi : 85 dakika

Komedyen ve Daily Show muhabiri Jessica Williams, eski sevgilisini tam anlamıyla geride bırakmayan kısa süre önce bekar bir kadın olan Jessica James’i canlandırıyor. Eski karısını da özleyen Boone (Chris O’Dowd) ile kör bir randevuya çıktıktan sonra, sosyal medyada birbirlerinin eski sevgililerini takip etmeye karar verirler. Boone ve Jessica eski sevgilileri hakkında konuşmak için buluşmaya devam ederken birbirlerine aşık olmaya başlarlar.

İnanılmaz Jessica James , 2017’de Sundance Film Festivali’nde prömiyer yaptı ve izleyicilerden ve eleştirmenlerden olumlu geri bildirimler aldı. Hikaye çığır açıcı değil ama kahkahalar her yerde ve başrol oyuncuları arasındaki kimya elle tutulur.

3. Always Be My Maybe (2019): Göçmenler Hakkında En İyi Aşk Hikayesi

IMDb Puanı : 6.8

Tür : Komedi, Romantik

Başroldekiler : Ali Wong, Randall Park, James Saito

Yönetmen : Nahnatchka Khan

Sinema Filmi Derecesi : PG-13

Gösterim Süresi : 101 dakika

Marcus (Randall Park) ve Sasha (Ali Wong), ergenlik döneminden beri birbirlerini görmediler. Yıllar sonra, Sasha ünlü bir şef ve Marcus sadece mahallesinde performans sergileyen bir grupta. Sasha bir restoran açmak için San Francisco’ya geri döndüğünde, çocukluk arkadaşları arasında eski duygular beklenmedik bir şekilde yeniden su yüzüne çıkar.

Always Be My Mayb e, San Francisco’daki göçmen toplulukları hakkında dokunaklı romantik bir komedi. Ali Wong performansıyla Halkın Seçimi Ödülleri’nde 2019 Komedi Film Yıldızı’na aday gösterildi. Randall Park, I Punched Keanu Reeves şarkısıyla 2019 Chicago Indie En İyi Orijinal Şarkı Ödülü’nü kazandı .

4. Daha Önce Sevdiğim Tüm Erkeklere (2018): Bugüne Kadarki En ‘Utanç Verici Tanışma-Sevimli’ Şov

IMDb Puanı : 7.1

Tür : Romantik, Komedi, Dram

Başroldekiler : Lana Condor, Noah Centineo, Janel Parrish

Yönetmen : Susan Johnson

TV Puanı : TV-14

Gösterim Süresi : 99 dakika

Popüler bir genç yetişkin kitap serisine dayanan To All the Boys I’ve Loved Before , gönderilmemiş ve gizli aşk mektuplarının hazinesi aşıklarına postalanan Lara Jean’in (Condor) hikayesini anlatıyor. Lara’nın flört hayatı, mektuplarını alanların onunla tek tek yüzleşmeye başlamasıyla kaosa sürüklenir.

5. Set It Up (2018): En İyi Tesadüfi Romantik

IMDb Puanı : 6.5

Tür : Komedi, Romantik

Başroldekiler : Zoey Deutch, Glen Powell, Lucy Liu, Taye Diggs

Yönetmen : Katie Silberman

TV Derecesi : TV-MA

Gösterim Süresi : 105 dakika

Set It Up , akıllıca bir kurulum ve harika bir getiri ile ikiye bire biraz. İki otoriter patronun (Liu ve Diggs) iki asistanı (Deutch ve Powell), işverenleri arasında romantik bir ilişkiyi ateşlemek için komplo kurar. Amaç, patronlarının odaklanacak başka bir şeyleri varsa biraz pes etmesidir, ancak yol boyunca bir yerlerde asistanlar da birbirlerine aşık olmaya başlar.

6. Silver Linings Playbook (2012): En İyi Sıra Dışı Romantik

IMDb derecesi : 7.7

Tür : Komedi, Dram, Romantik

Başroldekiler : Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro

Yönetmen : David O. Russell

Hareketli Görüntü Değerlendirmesi : R

Gösterim Süresi : 122 dakika

Yönetmen David O. Russell, bir akıl hastanesinde geçirdiği bir görevden sonra ailesinin yanına geri dönen bipolar bozukluğu olan bir adamla (Bradley Cooper) ilgili bu biraz çarpık aşk hikayesiyle romantizm türüne bir göz atıyor. Başlangıçta yabancılaştığı karısıyla yeniden bir araya gelme niyetinde olan romantizm, onun yerine dans yarışması rakibi (Jennifer Lawrence) ile kıvılcım çıkarır.

7. Evlilik Hikayesi (2019): Bir Evliliğin Duygulardaki En Gerçek Yıkımı

IMDb Puanı : 8.0

Tür : Komedi, Dram, Romantik

Başroldekiler : Adam Driver, Scarlett Johansson, Julia Greer 

Yönetmen : Noah Baumbach

Hareketli Görüntü Değerlendirmesi : R

Gösterim Süresi : 137 dakika

Evlilik Hikayesi , oyun yazarı Charlie (Adam Driver) ve aktris Nicole’ün (Scarlett Johansson) aniden iki kıyıdaki evlilikleri dağılırken, duygusal açıdan ezici hikayesi. Akıllarında oğulları olan dostane bir ayrılık, kısa sürede başka bir şey haline gelir. Rakamlarla romantizmle boyamak istiyorsan bu senin hareketin değil, ama doğrudan duygularında tekmelenmek istiyorsan mükemmel seçim.

8. Stardust (2007): Gösterişli Bir Peri Masalı Romantik Fantezi

IMDb Puanı : 7.6

Tür : Macera, Aile, Fantezi 

Başroldekiler : Charlie Cox, Claire Danes, Sienna Miller 

Yönetmen : Matthew Vaughn

Sinema Filmi Derecesi : PG-13

Gösterim Süresi : 127 dakika

Stardust , kalbinde romantik bir çekirdek olan Neil Gaiman’ın zihninden çıkan modern bir peri masalı. Genç Tristan (Charlie Cox), sevdiği kadın için düşmüş bir yıldızı kurtarmaya söz verir, ancak yolculuğu sırasında yol arkadaşı Yvain (Claire Danes) ile romantizm çiçek açar. Bir fantezi macerası olarak çerçevelenmiş ve aynı zamanda Tristan ile Yvain arasındaki bağlantı, hikayeyi birbirine bağlayan iptir.

9. Zaman Hakkında (2013): Romantizm için Sınırlı Zaman Yolculuğunun En İyi Kullanımı

IMDb Puanı : 7,8

Tür : Komedi, Dram, Fantezi 

Başroldekiler : Domhnall Gleeson, Rachel McAdams, Bill Nighy 

Yönetmen : Richard Curtis

Hareketli Görüntü Değerlendirmesi : R

Gösterim Süresi : 123 dakika

Sevdiklerinizle izlemek için bir aşk filmi mi arıyorsunuz, ancak bunlar daha çok bilim kurgu ile mi ilgileniyor? About Time , baştan sona bir romantik-komedi ama güzel bir bilimkurgu bükümü ile: baş kahraman Tim (Domhnall Gleeson), ailesindeki erkeklerin zamanda geriye yolculuk yapma yeteneğine sahip olduğunu öğrenir. Bu gücü Mary’nin (Rachel McAdams) peşinde geçmişi yeniden yaşamak için kullanır, ancak geçmişi değiştirmenin istenmeyen sonuçlara yol açabileceğini öğrenir.

10. The Notebook (2004): En İyi Kız Romantizmi Zihnini Telafi edemez

IMDb Puanı : 7,8

Tür : Dram, Romantik

Başroldekiler : Ryan Gosling, Rachel McAdams 

Yönetmen : Nick Cassavetes

Sinema Filmi Derecesi : PG-13

Gösterim Süresi : 123 dakika

Huzurevindeki yaşlı bir adamın başka bir hastaya not defteri okuyarak anlatıldığı The Notebook , talihsiz sevgililer Allie (Rachel McAdams) ve Noah (Ryan Gosling) arasındaki romantizmi izliyor. Noah fakir bir kereste fabrikası işçisidir, Allie ise mirasçıdır, ancak aşk hikayeleri her şeye rağmen onlarca yıla yayılır.

11. Eurovision Şarkı Yarışması: Ateş Efsanesinin Hikayesi: İzlandalı Cücelerin İpuçlarıyla En İyi Romantik

IMDb derecesi : 6.5

Tür : Komedi, Müzik

Başroldekiler : Will Ferrell, Rachel McAdams, Dan Stevens

Yönetmen : David Dobkin

Sinema Filmi Derecesi : PG-13

Gösterim Süresi : 123 dakika

İzlandalı bir müzik grubu hakkındaki bu Will Ferrell komedisi, fantastik bir romantizm için en olası aday olmayabilir, ancak Ferrell ve Rachel McAdams şaşırtıcı derecede iyi bir eşleştirme yapıyor.

Eurovision kesinlikle kahkahalar üzerinde ağırlaşıyor, ancak burada, romantizmin yanı sıra bir komedi hayranıysanız, bu Netflix Orijinalini mutlaka izlenmesi gereken bir şey haline getiren gerçek hassasiyet anlarıyla çarpıcı bir şekilde yankılanan romantik bir çekirdek var.

12. Gurur ve Önyargı (2005): En Romantik ama Bağımsız Kadın Başrol Romantik

IMDb Puanı : 7,8

Tür : Dram, Romantik

Başroldekiler : Keira Knightley, Matthew Macfadyen, Brenda Blethyn 

Yönetmen : Joe Wright

Sinema Filmi Derecelendirmesi : PG

Gösterim Süresi : 129 dakika

Aynı adlı Jane Austen romanına dayanan Gurur ve Önyargı , romantik dönem dramaları dünyasında mükemmelliğe çok yaklaşıyor. 18. yüzyılda geçen ve buna uygun fantastik setler ve gardırop ile bu film Elizabeth’i (Keira Knightley) büyüleyici Bay Darcy (Matthew Macfadyen) ile sıcak ve soğuk flörtünde takip ediyor. Bu filmin her yönü tam anlamıyla mükemmel, ancak Knightley ve Macfadyen arasındaki kimya tabloların dışında.

Leave a Reply