Instagram’da Seni Kimin Engellediğini Nasıl Görülür?

Birinin sizi Instagram’da engelleyip engellemediğinden emin olun! Yazımız sayesinde Instagram’da kimlerin sizi engellediğini hemen öğrenebilirsiniz. Nasıl mı?

Bilinmesi gereken

  • Instagram, bir hesap engellendiğinde herhangi bir bildirim göndermez.
  • Bir hesaptan engellenmek, özel olarak ayarlanmış bir Instagram profilinden farklıdır.
  • Basit bir arama, birisinin Instagram’da sizi engelleyip engellemediğini anlamak için üçüncü taraf uygulamalara daha iyi bir alternatiftir.

Engellendiğinizden emin olmak için diğer yöntemlere geçmeden önce bu ipuçlarını kontrol edin.

Instagram’da Birinin Sizi Engellediğini Nasıl Anlarsınız?

Instagram’da birisi sizi engellediğinde ne olur? Aslında hiçbir şey. Instagram, engellendiğinizi size bildirmek için bir bildirim göndermez. Daha sonra aramaya gitmedikçe ve profiline erişemeyeceğinizi farketmedikçe, birinin sizi engellediğini asla bilemezsiniz.

  • Birinin hesap etkinliği düştü ve bir süredir feed’inizdeki paylaşımlarını veya hikayelerini görmediniz veya onlardan doğrudan mesaj almadınız.
  • Git Arama çubuğuna. Kişinin Instagram hesap tutamacını girin. Hesabı bulamazsanız, bu onların sizi engellediği veya hesabını sildikleri anlamına gelebilir.

Şüpheler sizi rahatsız etmeye devam ettiğinde, engellenmiş olup olmadığınızı veya bu sadece sizin açınızdan bir hata olup olmadığını anlamak için birkaç yöntem daha kullanın.

1. Profillerine ulaşmak için eski bir yorum veya DM kullanın. Profilleri görünüyorsa, ancak fotoğraf ızgarasında henüz Gönderi Yok mesajı ile birlikte Kullanıcı bulunamadı mesajı görüntüleniyorsa, bu kişinin sizi engellediğini gösterir.

Bu sadece sizinle mesaj alışverişinde bulundularsa işe yarar. Yapmamışlarsa, bu listedeki sonraki adımları kullanın.

2. Web’deki Instagram profilini ziyaret edin. Herhangi bir mobil veya masaüstü tarayıcıyı başlatın ve www.instagram.com/( kullanıcıadı) girin. Profillerini tarayıcıda görebiliyor ancak uygulamada göremiyorsa, engellenmişsiniz demektir. Profili Instagram üzerinden internette göremiyorsanız kişi hesabını silmiş olabilir.

3. Bir arkadaşınızın hesabını kullanın. Hesabı arkadaşınızın Instagram uygulaması üzerinden görebiliyorsanız ancak sizinki göremiyorsa, bloke edilirsiniz. Alternatif olarak, bir arkadaşınızı dahil etmek istemiyorsanız, ikinci bir Instagram hesabı oluşturun ve arama yapmak için bunu kullanın.

4. Onları takip et. Web’de Instagram’a gidin ve profil sayfalarını tarayıcıda açın. Mavi takip düğmesine dokunarak sizi engelleyip engellemediklerini kontrol edin. Sizi engelledilerse, düğme çalışmaz ve Instagram bir mesajla ilgili bir sorun olduğunu gösterebilir.

5. Gruplar ve takip ettikleri diğer hesaplarla ilgili beğenileri ve yorumları arayın. Bu, kullanıcının hesabını silmediğini ancak yalnızca sizi engellediğini gösterir.

NOT: Birisi sizi engellediğinde, Instagram’da profilinizi de göremez. İstemiyorsanız karşılığında onları engellemenize gerek yok. Engellendiğinde yapabileceğin çok az şey var.

Leave a Reply