İzlenmesi Gereken Macera Filmleri

Bir bakıma, her film bir maceradır – bir hikaye dünyasının bilinmeyene ve beraberinde gelen her şeye boyun eğen bir aşkınlık eylemidir. Bir film izlerken, arkana bakmadan bir kahramanın elini tutarsın ve sürüş için eşlik etmeyi kabul edersin. Elbette bazı sinematik maceralar diğerlerinden daha heyecan verici.

Her kahramanın yolculuğunda, macera çağrılarını kabul etmeleri ve yeni bir harikalar ve zorluklar dünyasına dalmaları gereken bir nokta vardır. Ayrıca, her film izleyicisinin izleme deneyiminde, ilk beş dakikanın telefonlarını bırakıp bağlanmak için yeterince umut verici olup olmadığına karar vermeleri gereken bir zaman gelir. (Kendine bir bak, telefonsuz serseri.)

Ormanda ip sallamayı veya açık denizleri ayarlamayı tercih edin, bu filmler sizi ömür boyu sürecek bir yolculuğa çıkaracak. Bu türün en iyileri listesinden kendi maceranızı seçin.

Eğer yabancı film ve yabancı dizi izlemeyi seviyorsanız; aşağıdaki film ve dizi önerilerine hemen göz atın:

Yabancı filmleri ücretsiz mi izlemek istiyorsunuz? O zaman hemen ücretsiz dizi izleme siteleri yazımızı okuyun!

Benimle Kal

Rob Reiner’in ikonik uyarlaması Stephen King’in The Body , 1959’da geçen, tamamen ama sıradan bir yaşlanma hikayesi olarak hizmet ediyor. River Phoenix, Corey Feldman, Wil Wheaton ve Jerry O’Connell, ortaya çıkarmaya kararlı bir grup genç çocuğu canlandırıyor. nakit ödül için yerel bir çocuğun kayıp cesedi. Film, gülünç derecede kaba ergen mizahı, doymuş nostalji sahneleri ve masumiyet, olgunluk ve arkadaşlık üzerine meditasyonların bir karışımı.

Pi’nin Yaşamı

Denizde çok az yolculuk gemi enkazıyla başlıyor, ancak Yann Martel’in aynı adlı romanına dayanan Pi’nin Yaşamı için durum böyle . Ang Lee’nin yönettiği, merhum İrrfan Khan ve Suraj Sharma’nın başrollerini paylaştığı film, deniz kazasına uğramış genç bir adamın bir cankurtaran sandalında mahsur kalmışken Pasifik Okyanusu’nda gezinirken muhteşem bir ruhani keşif hikayesi örüyor. ( Cast Away’i düşünün , ancak voleybolu bir Bengal kaplanıyla değiştirin.)

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği

Peter Jackson’ın JRR Tolkien’in ikonik epik romanlarından uyarladığı üçlemenin ilk bölümü olan Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği, bizi Orta Dünya ve sakinlerinin tamamı olan kurgusal ek ile tanıştırıyor. İzleyiciler, Elijah Wood, Ian McKellen, Cate Blanchett ve Orlando Bloom’un performanslarıyla genç hobbit Frodo ve yoldaşlarından oluşan en ciddi arayışa katılıyor.

Moonrise Kingdom

Macera, on iki yaşındaki iki çocuğun aşık olup New England kıyılarındaki bir adaya birlikte kaçması kadar iyi olamaz. Bu tuhaf ve tuhaf komedi, Wes Anderson’ın alabileceği kadarıyla Wes Anderson: set ve kostüm tasarımında en üst düzey estetik zevk, takıntılı bir şekilde hassas sinematografi ve yazı ve tabii ki ezici bir şekilde yığılmış ünlüler.

Gizli Kale

Çok sevilen Japon yönetmen Akira Kurosawa’dan Gizli Kale , bir savaşın ortasında bir erkek ve kadına düşman hatlarında eşlik etmek için kendilerini beklenmedik bir arayışta bulan iki köylüyü konu alıyor. Ortak yolculuk, bazı komik ve dramatik hız artışları bulur, ancak iki adamın aslında bir savaş generaline ve prensese eşlik ettiği ortaya çıktığında.

Cast Away

Shia LaBeouf ve Zack Gottsagen, sırasıyla yerel bir kanun kaçağı ve Down Sendromlu genç adam olarak rol alırlar ve ikisi de kaçarken birbirlerini bulduklarında beklenmedik bir bağ oluştururlar. İkincisi, hayalindeki kariyerini profesyonel güreşte sürdürmeye kararlı olan bakım tesisinden ayrıldı ve hemşirelerinden biri sonunda iki arkadaşını yakaladı. Ancak, sonunda mükemmel bir üçüncü arkadaş olabilir.

Indiana Jones: Kayıp Hazine Avcıları

Ünlü Indiana Jones imtiyazının ilk bölümünde , Harrison Ford, bir grup Nazinin kıymetli dini kalıntı olan Ahit Sandığı’nı çalmasını önleme arayışında itibarlı arkeolog olarak rol alıyor. Steven Spielberg’in yönettiği bu destan, Jones’un özel bir kamçı taktığı ve tabii ki yılanlar için bir aşil topuğuyla kahramanın yolculuğunun klasik bir Hollywood arketipidir.

2001: Bir Uzay Macerası

Stanley Kubrick ve Arthur C. Clarke’ın Clarke’ın “The Sentinel” 2001 uyarlaması : A Space Odyssey , film tarihinde kendi başına bir monolittir ve bugün bizim için hala bir analiz konusu olarak hizmet etmektedir. Esrarengiz bilim kurgu gerilim filmi, film yapımındaki heyecan verici yaratıcılığının ortasında, insan ve makine üzerine, kendi varoluşunuzun boncuk gibi kırmızı monitörüne doğrudan bakıyormuşsunuz gibi hissettirecek uğursuz bir meditasyon görevi görüyor.

Cast Away

Tom Hanks, bir iş görevindeyken ıssız bir adada mahsur kalan bir FedEx mühendisi olan Chuck Noland’ı canlandırıyor. Gerçek bir insan ve vahşilik vakasında, Noland’ın voleybol arkadaşıyla geçirdiği tebeşirle dolu günleri, bir irade sınavından fazlası haline gelir. İnsanlığın ve onun bildiği dünyanın sınavı olurlar.

Jurassic Park

Steven Spielberg’in bir başka gişe rekorları kıran filmi Jurassic Park , bir milyarderin bir tema parkı için dinozorları yeniden yaratmanın bir yolunu bulmuş olsaydı beklenebileceklerin sonrasını takip ediyor. Şaşırtıcı bir şekilde, film milyarderleri bile son girişimlerinin etik kurallarını düşünmüyor. Bazı film karakterlerinin teknolojik beceriden yoksun olduğu bir şeyi, film yapımı, zamanının standartlarını tarih öncesi gibi gösteren özel efektler ve animatronik ile telafi ediyor.

Sierra Madre Hazinesi

Prototip macera filmi The Treasure of the Sierra Madre , kıdemli bir madenci ile karşılaştıktan sonra Meksika’nın Sierra Madre dağlarına altın vurmak için birlikte seyahat eden iki haydutun batılı hikayesi. Hazine bulsalar da, haydutlar ve iç çekişmeler tarafından çabucak kuşatılırlar. Benzersiz John Huston tarafından yönetilen Sierra Madre Hazinesi , türün başlangıcı olan filmdir.

Çömelen Kaplan, Gizli Ejderha

Ang Lee’yi yönetmenlik süperstarlığına fırlatan filmde Lee, on dokuzuncu yüzyıl Çin’inde sahneyi kurar; burada bir savaşçılar efsanevi kılıcını, yalnızca kılıcın yanlış ellere düşmesi için sevdiklerine emanet eder. Çin tarihinde geçmiş bir çağda maceraya gelin, ancak yirmi yıl sonra bile benzersiz kalan nefes kesici dövüş sanatları sahnelerinde kalın.

Leave a Reply