Netflix’teki En İyi 15 Film | Netflix Filmleri, Film Önerileri

Netflix, zengin içeriği aracılığıyla binlerce film sunuyor. Film seçeneğini fazla olduğu bu platformda izlemeye değer bir şey bulmak genellikle zordur. Bu nedenle, şu anda Netflix’teki en iyi filmlerden bazılarının bir listesini sunmak için Netflix’in sağlam kataloğunda dolaşmaya zaman ayırdık. Belgeseller, korku ve bilim-kurgu filmleri, komedi gibi daha pek çok konuda film içeriğine yazımızdan ulaşabilirsiniz. Netflix filmleri serimizi okumaya hazır mısınız?

Eğer film ve dizi önerileri arıyorsanız, aşağıdaki içeriklerimize de göz atmalısınız:

E.T. the Extra-Terrestrial (E.T. Dünya Dışı) (1982)

Her yaştan insan için sevilen bir klasik, E.T. insanlığın kozmostaki akıllı yaşamla ilk karşılaşmasına daha yumuşak bir yaklaşım getiren bir bilimkurgu şaheserdir. Elliott (Henry Thomas) bekar annesi (Dee Wallace), ağabeyi Michael (Robert MacNaughton) ve kız kardeşi Gertie (Drew Barrymore) ile yaşayan yalnız bir çocuk. Bir gün, arka bahçeyi araştırırken Elliott onu izleyen bir şey hisseder. Tabii ki, dünyaya bilimsel bir görevde bulunan uzaylı bir uzay aracı yanlışlıkla kendilerinden birini geride bıraktı. Tuhaf görünümlü yaratık korkularını bir kenara bırakarak, Elliott, E.T. Hükümet onu ele geçirmeden önce evine gider.

Eşleşme: %98

Tür: Çocuklar ve Aile, Bilim Kurgu ve Fantastik

Yıldızlar: Henry Thomas, Robert MacNaughton, Dee Wallace, Drew Barrymore

Yönetmen: Steven Spielberg

Süre: 114 dakika

Geleceğe Dönüş (1985)

Tüm zamanların en sevilen ve etkili bilim kurgu filmlerinden biri resmi olarak Netflix’te. Marty McFly (Michael J. Fox), hoş olmayan bir hayatı olan sıradan bir lise öğrencisidir. Okuldaki müdürü tarafından kaşınıyor, inek babası (Crispin Glover) ve güzel annesi (Lea Thompson) arasındaki gergin ilişkiye katlanmak zorunda ve babasının Marty’nin babası orta yaşlı kabadayı Biff (Thomas F. Wilson) tarafından itildiğini görüyor süpervizörü. Ancak, Marty’nin eksantrik bilim adamı arkadaşı Doc (Christopher Lloyd) bir DeLorean’ı bir zaman makinesine dönüştürdüğünde, Marty’yi istemeden 1950’lere, şimdi genç ebeveynleri tanışıp aşık olmadan önce geri gönderir. Tabii ki, varlığı bir karışıklığa neden olur ve ebeveynlerinin sonunda bir araya gelmesini sağlamak ya da varlığını sona erdirmek ona bağlıdır.

Eşleşme:%96

Tür: Aksiyon ve Macera, Komedi, Bilim Kurgu

Yıldızlar: Michael J.Fox, Christopher Lloyd

Yönetmen: Robert Zemeckis

Süre: 116 dakika

Evlilik Hikayesi (2019)

Her ne kadar birbirlerini sevmelerinin tüm nedenlerini açıklayan bir çift açılsa da, Noah Baumbach’ın Evlilik Hikayesi hızla yanılsamayı giderir: Bu, boşanmanın, istedikleri geleceklerin basitçe uyumsuz ve dağınık olduğunun nihai idrakine gelen bir çiftin hikayesidir. oradan nereye gittiklerini çözme süreci. Söz konusu çift, oyun yazarı Charlie Barber (Adam Driver) ve oyuncu karısı Nicole (Scarlett Johansson). Nicole yeni bir işin beklediği Los Angeles’a geri dönmek isterken, Charlie New York’ta olmayı tercih eder. Bir dizi gerginliğin en sonuncusu, nihayet onları kıran ve iki avukat, hayatlarının geri kalanını birlikte böldükçe şikayetlerini paylaşıyorlar.

Eşleşme: %95

Tür: Dram

Sanatçılar: Scarlett Johansson, Adam Driver, Laura Dern

Yönetmen: Noah Baumbach

Süre: 137 dakika

Indiana Jones ve Kayıp Geminin Baskıncıları (1981)

Indiana Jones Franchise’ında on yıllar boyunca birkaç giriş yapıldı, ancak birincisi en iyisi olmaya devam ediyor. 1930’larda Kayıp Ark’ın Akıncıları maceraperest olarak aydınlanan, antik kalıntıları araştıran ve hazinelerini bilim adına yağmalayan bir arkeoloji profesörü olan Indiana Jones’u (Harrison Ford) takip ediyor. Nazilerin Antlaşma’nın efsanevi Gemisini aradığını öğrenince Jones ve eski sevgilisi Marion Ravenwood (Karen Allen) önce Gem’i bulmak için Mısır’a gider. Kayıp Ark’ın Akıncıları, büyüleyici, wisecracking bir kahraman, hain kötü adamlar ve sıkı bir senaryo boyunca serpilmiş muhteşem set parçalarıyla klasik kağıt hamuru macera hikayelerine mükemmel bir geri dönüş.

Eşleşme: %95

Tür: Dram

Yıldızlar: Harrison Ford, Karen Allen, Paul Freeman

Yönetmen: Steven Spielberg

Süre: 115 dakika

Cape Korku (1991)

Robert De Niro ve Juliette Lewis, Martin Scorsese’nin 1962 süspansiyon klasiğinin yeniden yapımındaki rolleri için Oscar adaylığı kazandılar. Acımasız gerilim, 14 yıl önce bir dizi tecavüz yaptıkları için onu hapisten uzak tutamayan avukatı yok etmeye çalışan intikamcı bir ex-con’un hikayesini anlatıyor. Eski savunma avukatının ailesini acımasızca takip eden con, onları psikolojik zilden geçirir.

Eşleşme: %73

Tür: Dram, Gizem ve Gerilim

Yıldızlar: Robert De Niro, Nick Nolte, Juliette Lewis

Yönetmen: Martin Scorsese

Süre: 128 dakika

Zodyak (2007)

60’lı ve 70’li yaşlarda San Francisco’yu terörize eden Zodyak katili, tarihin en kötü şöhretli yakalanmamış suçlularından biri olmaya devam ediyor. David Fincher’ın 2007 filmi Zodiac suçu çözmeye çalışmaz; bunun yerine, davayı bir katil yakalamaya çalışan üç erkeğin takıntılarına odaklanarak bir karakter çalışması için itici güç olarak kullanır. Kahramanı, San Francisco Chronicle için bulmaca takıntılı bir karikatürist olan Robert Graysmith (Jake Gyllenhaal), katilin gazetenin editörlerine gönderdiği bir mesajı çözme şansını atlıyor. Suç muhabiri Paul Avery (Robert Downey Jr.) ve cinayet dedektifi David Toschi (Mark Ruffalo) ile birlikte, Graysmith katilin geride bıraktığı ipuçlarını bir araya getirmeye çalışıyor. Uzunluğuna rağmen, Zodiac, Fincher’ın mükemmel yönüyle gergin, sürükleyici bir gerilim filmi.

Eşleşme: %89

Tür: Dram

Yıldızlar: Jake Gyllenhaal, Mark Ruffalo, Robert Downey Jr.

Yönetmen: David Fincher

Süre: 157 dakika

Örümcek Adam: Örümcek Ayetinin İçine (2018)

Genellikle bir Örümcek Adam’a sahip olmanın yeterli olmadığını mı düşünüyorsun? 2018’in hit animasyon filmi Spider-Man: Into the Spider-Verse size isteyebileceğiniz tüm Spider-Men, -Women ve -Pig’leri (ve sonra bazılarını) sunuyor. Film, Ultimate Marvel evreninin hayranlarının tanıyacağı Miles Morales’i (Shameik Moore) izliyor – radyoaktif bir örümcekten bir ısırık alan ve örümcek esque süper güçleri geliştiren bir genç. Wilson Fisk (Liev Schreiber) boyutlar arasında hareket etmek için deneysel bir makine kullandığında Miles, Miles’ın evren çarpışma kriziyle başa çıkmasına yardımcı olmayı kabul eden yorgun, eski bir Peter Parker (Jake Johnson) versiyonuyla tanışır. Ayrıca Gwen Stacy (Hailee Steinfeld), anime esintili Peni Parker (Kimiko Glenn) ve kaynatılmış gumshoe Spider-Man Noir (Nicolas Cage) dahil olmak üzere alternatif evren Spider-Folks’ten yardım alıyorlar. Into the Spider-Verse, izleyiciye tuhaf şeyler atma konusunda hiçbir sıkıntısı olmayan maceracı, komik bir süper kahraman filmi.

Eşleşme: %97

Tür: Aksiyon-macera

Yıldızlar: Shameik Moore, Jake Johnson, Hailee Steinfeld

Yönetmen: Peter Ramsey, Bob Persichetti, Rodney Rothman

Süre: 117 dakika

İrlandalı (2019)

Martin Scorsese, gangster türünün Goodfellas ve Casino gibi filmlerle kodlanmasına yardımcı oldu ve şimdi daha önceki gangster hikayeleriyle aynı notların çoğunu çalan bir film olan The Irishman ile türe geri dönüyor. Tarihi olaylara dayanarak, film sonunda Frank’ın suç patronu Russell Bufalino’ya (Joe Pesci) iş yaptığını izler. Yıllar geçtikçe Sheeran sendika lideri Jimmy Hoffa’ya (Al Pacino) yaklaşıyor, koruma ve sırdaş oluyor ve mafya Hoffa’nın değerinden daha fazla sorun olduğuna karar verdiğinde onu garip bir pozisyonda bırakıyor. İrlandalı, on yıllar boyunca kanun kaçağı karakterlerinin yaşamlarını araştıran meditatif bir suç dramasıdır; Her zamanki cazibeden arınmış, Sheeran’ı aşağı çeken yavaş, rutin yolsuzluğu vurgular.

Eşleşme: %96

Tür: Dram

Yıldızlar: Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci

Yönetmen: Martin Scorsese

Süre: 209 dakika

Dolemite Benim Adım (2019)

Gümüş ekrandan uzun bir aradan sonra Eddie Murphy alışılmadık ama muzaffer bir şekilde döndü. Dolemite Is My’de Murphy, kendisini tamamen 70’lerin suç ortağı karakteri Dolemite’ye dönüştüren ve süreçte bir kült yıldız olan dönüşümlü bir müzisyen Rudy Ray Moore’u canlandırıyor. Netflix’in 2019’da Oscar’lara girmeye çalışmak için yaptığı bir dizi filmden biri (Dolemite ile olmasa da başarılı bir şekilde), bu ortalama Eddie Murphy komedinizden daha kışkırtıcı ve dünyanın en sevilen çizgi romanlarından birini üst üste alıyor en nüanslı, dramatik, hala komik rolleri olmasına rağmen.

Eşleşme:%97

Tür: Komedi

Yıldızlar: Eddie Murphy, Wesley Snipes, Keegan-Michael Key

Yönetmen: Craig Brewer

Süre: 118 dakika

El Camino (2019)

Breaking Bad bir netice gerektirmemiş olabilir -final mükemmel bir kapanış sağladı- ama yine de harika bir tane var. El Camino, meth kingpin Walter White’ın (Bryan Cranston) eski öğrencisi Jesse Pinkman’ı (Aaron Paul) takip ediyor ve şovun onu bıraktığı yerden devam ediyor: Mahkum tutulduğu yerden, belirsiz bir geleceğe doğru ilerlemek . Şimdi, Jesse yasalardan kaçıyor, zekâsı ve silahından başka bir şey olmadan bir adım önde olmaya çalışıyor. El Camino, Breaking Bad’in çok iyi olduğu çılgın hızına sahip, çünkü Jesse bir aksilikten diğerine tökezliyor. Ayrıca gösteriyi çok iyi gösteren net sinematografiyi de sürdürüyor.

Eşleşme: %91

Tür: Dram

Sanatçılar: Aaron Paul

Yönetmen: Vince Gilligan

Süre: 122 dakika

The Matrix (1999)

1999’da The Matrix, bilim kurgu ve aksiyon filmlerinin ne olabileceğini düşündüğümüzü yeniden tanımladı. Akıllara durgunluk veren özel efektler, derinden düşündürücü bir hikaye ve çekici drama arasında, Matrix tipik aksiyon filminin çok ötesine geçti. Dört Oscar kazandı ve tüm nesil için en değerli, alıntılanabilir, etkili filmlerden biri oldu. Bir bilgisayar korsanı Matrix adı verilen simüle edilmiş bir gerçeklik yaşadığını öğrendiğinde, insanlık ile Matrix’i sürdürenler arasındaki savaşta daha büyük bir rol oynayacağını keşfeder. Tavşan deliğinden aşağı iner. Aşağı doğru. Biraz daha vaktin var mı? Her iki devam filmi, Reloaded ve Revolutions da Netflix’te.

Eşleşme: %87

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu

Yıldızlar: Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss

Yönetmen: Wachowski Kardeşler

Süre: 136 dakika

Kuzuların Sessizliği (1991)

Kuzular Sessizliği Akademi tarihinde “Big Five” Oscar’larını kazanan üçüncü film oldu: En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu. Ve hepsi hak ediyor. Jodie Foster, FBI’ın eğitim akademisinde seri katilleri kurnazca analiz eden Buffalo Bill lakaplı bir katili araştıran bir görev aldığı Clarice Starling’in başrolünü oynadı. Başka bir seri katil olan Dr. Hannibal Lecter’in olayı anlayabileceğine inanan Clarice’in amiri Lecter’le de görüşmesini öneriyor. Lecter, Buffalo Bill’i biliyor, ancak bilgileri bir bedeli var. Akıllı psikiyatrist daha rahat bir tesise taşınmak ve Clarice ile geçmişi hakkında konuşmak istiyor. Ruhuna giren Lecter, Clarice’in güvenlik açıklarını tespit eder ve özgürlük yolunu bulmak için anılarını kullanır.

Eşleşme: %96

Tür: Korku, Gizem ve Gerilim

Sanatçılar: Jodie Foster, Anthony Hopkins

Yönetmen: Jonathan Demme

Süre: 118 dakika

Burning (2018)

Bir roman için bir fikir bulmak için uğraşırken garip işler yapmak, büyük Lee Jong-su (Yoo Ah-in) yazarak, Shin Hae-mi (Jeon Jong-seo) ile büyüdüğü bir kadınla karşılaşır. Ayrıca ayakta kalmak için çıkmaz bir iş çalışıyor, ancak Jong-su’yu tekrar görmekten heyecan duyuyor ve ikisi bir kaçmaya başlıyor. Hae-mi, Afrika seyahatinden döndüğünde, yedekte bir arkadaşı var: Ben (Steven Yeun) adında zengin bir iş adamı. Jong-su, Hae-mi’yi büyüleyen Ben’e derhal kızgınlık hisseder. Üçü birlikte vakit geçirirken, Ben yavaş yavaş kendini Ben’in nazik perdesinin arkasında tehlikeli bir şey gizlediğini anlamaya başlayan Jong-su’ya açıklar. Yanma, erkeklik, ekonomik düşüş ve hatta uluslararası politika konularına değinen yoğun bir psikolojik gerilimdir; izleyicileri bittikten çok sonra düşünmelerini sağlayan bir Netflix filmi.

Eşleşme: %95

Tür: Dram

Yıldızlar: Ay Sung-keun, Chol Seung-ho, Kim-Soo-kyung

Yönetmen: Lee Chang-dong

Süre: 148 dakika

Roma (2018)

Alfonso Cuaron’un Romanı, krediler oynatılırken kamera hareketsiz bir şekilde karo zemine bakarken sessizce açılıyor; nihayetinde, paspasın sesi sadece ekranın dışına dökülürken, su zemine dökülür. Sıradan bir kadın hakkında bir film için uygun, sıradan bir açılış. Roma, zengin bir doktor Antonio (Fernando Grediaga) ve eşi Sofia (Marina de Tavira) ‘nın evinde çalışan bir hizmetçi olan Cleo’yu (Yalitza Aparicio) takip ediyor. Cleo evi temizler, çocuklara yönelir ve Antonio ve Sofya’nın evlilik gerginliği olarak hane halkını çalışır halde tutar. Cleo tipik olarak böyle hikayelerin arka planına düşmüş bir karakter türüdür, ancak Cuaron onu günlük işçiliğini tasvir ederek ve sürpriz bir hamilelik ve güvenilmez sevgiliyle mücadele ederken odaklar. İnce bir şekilde oluşturulmuş ve keskin siyah beyaz çekilmiş güzel bir film.

Eşleşme: %96

Tür: Dram

Yıldızlar: Yalitza Aparicio, Marina de Tavira

Yönetmen: Alfonso Cuarón

Süre: 148 dakika

Kill Bill Part 1 ve 2 (2003/2004)

Quentin Tarantino’nun iki bölümlü kan banyosu, çeşitli türlerin (dövüş sanatları filmleri, Batılılar ve daha fazlası) ve tartışmasız en iyi eserinin ustaca bir parçasıdır. Hikaye, Gelin (Uma Thurman) olarak bilinen bir kadınla ilgilidir. Eski bir suikastçı, Gelin işten çıkmaya çalıştı, ancak akıl hocası ve sevgilisi Bill (David Carradine) liderliğindeki eski yoldaşları, tüm düğün partisini öldürüp bir mermi yerleştirmesine izin vermemeye karar verdi. onun kafası. Yıllar sonra, aklında bir şey olan komadan uyanır: İntikam. Kabaca dört saat ve iki kıtaya iki yarısı boyunca yayılan Kill Bill, Tarantino’nun stilini tüm ihtişamıyla ve aşırılıklarıyla gösteriyor. Hiper stilize aksiyon, keskin diyalog ve klasik film skorlarını, ülke müziğini ve daha fazlasını örnekleyen dinamik bir film müziği olan bir film.

Eşleşme: %85

Tür: Aksiyon

Yıldızlar: Uma Thurman, David Carradine, Lucy Liu

Yönetmen: Quentin Tarantino

Süre: 111 dakika (Part 1), 136 dakika (Part 2)

Leave a Reply