Netflix Filmleri | Netflix Film Önerileri 2020

Evde kaldığımız bu zamanlarda, Netflix filmleri en büyük destekçimiz oldu. Geniş film seçeneklerine sahip olan Netflix’te film beğenmek ve konusunu öğrenmek ise oldukça zorlaşıyor. Peki bu sorun nasıl çözülecek? Tabii ki yazımızı okuyarak!

Bu yazımızda, Netflix film önerileri yer vereceğiz. Ayrıca özenle seçtiğimiz tüm Netflix filmleri, farklı türdeki konuları içeriyor. Yani yazımızın içerisinde Netflix bilim kurgu, Netflix film önerileri komedi veya dram gibi daha pek çok konudaki filme anında ulaşabilirsiniz.

Netflix film tavsiyesi ile ilgili içeriklerimiz bu yazıyla da sınırlı değil! Aşağıdaki Netflix film önerileri 2020 konulu içeriklerimize de göz atmayı unutmayın.

Soysuzlar Çetesi (2009)

Bazı yöneticiler bir tür içinde tüm kariyerlerini yaparlar; Quentin Tarantino görünüşte hepsini denemek için bir arayış içinde. Eski okul savaş filmlerini çektiği 2009 filmi Soysuzlar Çetesi, kanlı sonuçlarla kesişen Hitler’e suikast düzenlemek için iki ayrı komplo izliyor. İsimsiz Basterds, Nazi işgali altındaki Fransa’da gerilla savaşı düzenleyen ve sonunda Hitler’in kendisine saldırı planlamak için İngiliz istihbaratıyla bir araya gelen Teğmen Aldo Raine (Brad Pitt) liderliğindeki bir grup Yahudi-Amerikan komando. Bu arada, ailesi Naziler tarafından öldürülen Shoshanna (Mélanie Laurent) adında bir Yahudi tiyatro sahibi, Almanlar tiyatroda yeni bir propaganda filmi göstermeye karar verdiğinde, tüm Nazi katılımının katılımıyla intikam alıyor. Eşit dönüşlerde şiddetli ve komik, Tarantino’nun en iyileri arasında yer alan keskin diyalogla, Inglourious Basterds mükemmel bir savaş filmi.

Eşleşme: %89

Tür: Dram

Yıldızlar: Brad Pitt, Mélanie Laurent, Christoph Waltz

Yönetmen: Quentin Tarantino

Süre: 153 dakika

Yeşil Oda (2015)

Punk rock’ları Haklar, doğru değil. Uzun, başarısız bir turun sonunda, Oregon’un arka ağaçlarının derinliklerinde bir skeevy kulübünde beklenmedik bir rezervasyon alırlar. Alabilecekleri bir şeye ihtiyaç duyduklarında konseri alırlar. Ancak, yanlışlıkla acımasız şiddet eylemine tanık olduklarında, işini ve güvenliğini korumak için her şeyi yapacak olan ahlaksız kulüp sahibi Darcy Banker’a (Patrick Stewart) karşı çıkmak zorunda kalıyorlar. Görünüşe rağmen, Ain’t Rights, grup yaşamları için savaşırken kurnaz, yetenekli bir direniş ortaya koyduğu için beklenmedik şeylerden daha fazla şeytani bir mücadele olduğunu kanıtlıyor. Yeşil Oda, gerilim filmlerinin olması gereken en iyi yollarla karanlık, şüpheli ve sadisttir ve trajik ölümünden önceki son rolünde geç Anton Yelchin de dahil olmak üzere yıldızlarından olağanüstü performanslar sunar.

Eşleşme: %91

Tür: Gerilim

Yıldızlar: Anton Yelchin, Imogen Poots, Patrick Stewart

Yönetmen: Jeremy Saulnier

Süre: 94 dakika

Mavi Sevgililer (2010)

Derek Cianfrance’ın Mavi Sevgilisi, bir ilişkinin hikayesi, neşeli başlangıcı ve acı sonu, zaman içinde ileri geri atlayan bir anlatımla anlatıldı. İlk tanıştıklarında, Dean (Ryan Gosling) şirket için çalışan bir liseliyken okulu bırakır. Cindy (Michelle Williams) ise tıp öğrencisi, ancak farklı geçmişlerine rağmen, bir ilişki yaşıyorlar. Cindy hamile olduğunu öğrendikten sonra (eski sevgilisinin çocuğuna rağmen) birlikte bir hayata başlarlar. Film, yıllar boyunca birlikte incelerken, ikisi bir zamanlar tutkulu olduklarından, giderek daha fazla sinirleniyor ve birbirleriyle ilgisizleşiyorlar. Sevgi yayına acımasız bir bakış ve dürüst bir bakış.

Eşleşme: %94

Tür: Dram

Yıldızlar: Ryan Gosling, Michelle Williams

Yönetmen: Derik Cianfrance

Süre: 112 dakika

Tanrı’nın Kendi Ülkesi (2017)

Yönetmen Francis Lee’den, Tanrı’nın Kendi Ülkesi, Yorkshire demirlerinin kaba güzelliğinin ortasında yer alan muhteşem bir romantizm masalı. Film, babası Martin (Ian Hart) ve büyükannesi Deirdre (Gemma Jones) ile bir çiftlikte yaşayan Johnny (Josh O’Connor) ile başlar. Babası ve büyükannesi çiftliğin fiziksel emeğiyle başa çıkacak şekilde olmadığından Johnny, her akşam içki içmeye ve diğer erkeklerle sevecen flörtlere takılarak ona bakar. Aile, bir Romen göçmen olan Gheorghe’yi (Alec Secareanu) işe aldıktan sonra, çiftlik çalışmasına yardım etmek için o ve Johnny yakınlaşırlar. İnce performanslar ve Lee’nin muazzam, güzel kırsal alanın takdirine dayanan samimi bir film.

Eşleşme: %97

Tür: Dram

Yıldızlar: Josh O’Conner, Alec Secareanu, Ian Hart

Yönetmen: Francis Lee

Süre: 105 dakika

Çamur (2017)

Netflix sadece orijinal TV şovları yapmaz; şirket ayrıca orijinal filmler üretiyor ve Mudbound gibi bazıları oldukça iyi. Adına sadık kalan Mudbound, ırkçılık ve yoksulluğun etkisiyle kaçıyor ve 1940’lı yıllarda Mississippi’de bir çiftlikte yaşayan bir beyaz, bir siyah olmak üzere iki aileyi inceliyor. Çiftliğin sahipleri, Henry (Jason Clarke) araziyi satın aldıktan sonra oraya taşınan McAllans’tır. Eşi Laura ile birlikte (Carey Mulligan); ve ırkçı bir baba olan Pappy (Jonathan Banks), McCallans araziyi siyah keskin nişancı, Hap (Rob Morgan) ve Florence Jackson (Mary J. Blige) yardımıyla çalışır. Film, bu iki ailenin zamanın sosyal hiyerarşilerinde nasıl dolaştığını ve iki oğlu Jamie McCallan (Garrett Hedlund) ve Ronsel Jackson’ın (Jason Mitchell) II. Dünya Savaşı’ndan döndüğünde ortaya çıkan kaosu araştırıyor. McAllan çiftliğinin kalın çamuru, filmin hem ayarı hem de merkezi metaforudur ve kamera onu güzel bir şekilde yakalar.

Eşleşme: %97

Tür: Dram

Yıldızlar: Carey Mulligan, Jason Clarke, Mary J. Blige

Yönetmen: Dee Rees

Süre: 167 dakika

Şimdi sırada muhteşem bir Netflix film önerileri komedi türünde harika bir film önerisi! Bu filmi izledikten sonra kesinlikle pişman olmayacaksınız!

Meyerowitz Hikayeleri (2017)

Noah Baumbach, Meyerowitz Hikayeleri ile bir süre sonra ilk kez bir araya geldiğinde farklılıklarını ortaya çıkarmaya çalışan işlevsiz bir aileyi takip eden esprili, samimi bir drama daha sunuyor. Aile ağacının başı şu anda büyük bir heykeltıraş olan Harold Meyerowitz (Dustin Hoffman). Çocukları – Danny (Adam Sandler), Matthew (Ben Stiller) ve Jean (Elizabeth Marvel) – hepsi babalarının gölgesinde yaşıyor ve hepsi uzun süre gömülü yükler taşıyor ve kendi kariyerlerinde değer bulmak için mücadele ediyorlar. Meyerowitz ailesi bir gerginlik ağıdır, ipler yavaş yavaş kırılma noktalarına uzanır ve döküm malzemeye layık performanslar verir. Duygusal olarak karmaşık ve keskin bir şekilde yazılmış Meyerowitz Hikayeleri o kadar iyi ki, New York’ta bir başka aile draması olduğunu unutacaksınız.

Eşleşme: %93

Tür: Komedi-drama

Yıldızlar: Adam Sandler, Ben Stiller, Dustin Hoffman

Yönetmen: Noah Baumbach

Süre: 112 dakika

The Ballad of Buster Scruggs (2018)

Coen kardeşlerden yeni bir Batılıdan daha iyi ne olabilir? Altıya ne dersin? Buster Scruggs’ın Ballad’ı, hepsi Vahşi Batı’da geçen kısa filmlerin bir parçasıdır. Coens’in çalışmalarında sıklıkla tekrarlanan insan ahlaksızlığı ve kozmik adalet (veya adaletsizlik) temalarını araştıran vahşi arsalar aracılığıyla farklı karakterleri takip ediyorlar. Hikayeler ve kahramanlar çılgınca değişiyor. İsim dizisi, Batı’da dolaşan ve maceralarını söyleyen keskin nişancı, gitar sapan bir kovboy olan Buster Scruggs’ı (Tim Blake Nelson) izliyor. Bir diğerinde, yalnız bir araştırmacı (Tom Waits) servetini araştırır. Buster Scruggs Ballad’daki hikayeler, Coen spektrumunun gerçeküstü sonuna düşüyor. İzleyiciye her zaman bir ders öğrendiklerini hissetmeyen biraz komik, bazen acımasız halk hikayeleri sunuyor.

Eşleşme: %91

Tür: Komedi-drama

Yıldızlar: Liam Neeson, James Franco, Tim Blake Nelson

Yönetmen: Ethan Coen, Joel Coen

Süre: 133 dakika

Monty Python ve Kutsal Kase (1975)

Monty Python şakasını tanımak bir Anglophile almaz. Monty Python’un Uçan Sirki bölümünü hiç izlemeyen veya İngiliz komiklik grubunun tek bir üyesini adlandıramayanlar bile, Netflix merkezli 1975 yapımı Monty Python ve Holy Grail’den birkaç sahneye aşinalar. Arthur efsanesinde. Film, Kral Kâse’yi (Graham Chapman) ve onun takipçilerini (Lancelot (John Cleese), Bedevere (Terry Jones), Galahad (Michael Palin) ve Patsy (Terry Gilliam) da dahil olmak üzere Kutsal Kâse’yi bulmak için takip ediyor. Görevleri, onları ne zaman bırakacağını bilmeyen (bir veya iki kolunu kaybettikten sonra bile) bir şövalye için bir düello ve ölümcül bir tavşanla karşılaşma dahil olmak üzere çeşitli tuhaf sahneler boyunca onları geniş ve geniş bir yere götürür. Harika saçma fikirler ve harika bir film içme oyunu yapan tüm yıldızlardan oluşan bir film.

Eşleşme: %97

Tür: Komedi

Yıldızlar: Graham Chapman, John Cleese, Eric Idle

Yönetmen: Terry Gilliam, Terry Jones

Süre: 92 dakika

Frances Ha (2012)

Çoğu Amerikalı için 2000’li yıllar on yıl süren bir geçiş, ne istediklerini çözme ve gelecekleri için temel atma; Frances Halladay (Greta Gerwig) için böyle değil. 27 yaşında, Frances ona çok hevesli görünmeyen bir stüdyoda çaresiz bir dansçı. En iyi arkadaşı, daha başarılı Sophie (Mickey Sumner) ile bir dairede yaşıyor ve düzenlemeden o kadar rahat ki erkek arkadaşıyla birlikte taşınmasını istediğinde ayrılıyor. Ne yazık ki Frances için Sophie, Tribeca’daki rüya evine taşınmaya karar vererek Frances’u bir sonraki adımda ne yapacağını anlamaya bırakıyor. Frances Ha, kendi hayatını inşa etmek için mücadele ederken, bir yerden bir yere sürüklenirken kehribar içinde sıkışmış bir hayatın portresi. Yönetmen Noah Baumbach’ın siyah beyaz film çekme kararı, filmin varoluşsal temaları göz önüne alındığında uygun hisseden 400 Darbe gibi Fransız Yeni Dalga filmlerini anımsatan bir film sunuyor.

Eşleşme: %92

Tür: Komedi-drama

Yıldızlar: Greta Gerwig, Mickey Sumner, Charlotte d’Amboise

Yönetmen: Noah Baumbach

Süre: 86 dakika

Ciddi Bir Adam (2009)

“Her şeyi bilemeyiz.” Bu sözlerle, bir haham Larry Gopnik’i (Michael Stuhlbarg) kızartılarak uzun, garip ve görünüşte anlamsız bir hikaye bitirir. Netflix’teki Coen kardeşlerden birçok başyapıttan biri olan Ciddi Bir Adam, Larry’nin hayatı yavaş bir şekilde çöktüğünü, onu anlayamadığı bir sefaletin toprak kayması olarak takip eder. Karısı onu başka bir adama bırakıyor, anonim bir eleştirmen akademik görevini tehlikeye atıyor, bir öğrenci daha iyi notlar için ona rüşvet vermeye çalışıyor ve belki de en kötüsü, kimse ona neden herhangi bir şeyin olduğunu açıklayamıyor. Komedi draması iç karartıcı gelebilir ve öyle, ama aynı zamanda ilgisiz evrenin küçük bir köşesinde insanın acı çekmesinin şaşırtıcı derecede komik, trajikomik bir keşfi.

Eşleşme: %90

Tür: Komedi-drama

Yıldızlar: Michael Stuhlbarg, Richard Kind, Fred Melamed

Yönetmen: Ethan Coen, Joel Coen

Süre: 106 dakika

Gölge (2018)

Efsanevi Çinli yönetmen Zhang Yimou, yanlış anılan Büyük Duvar’ı 2018’in Gölgesi ile takip etti. Film, Komutan Ziyu (Deng Chao), düşman komutanı Yang Cang (Hu Jun) ile bir düelloda yenildiğinde ve bu süreçte önemli bir şehri kaybedince başlar. Bu, Ziyu’yu ortak statüye indiren ve ümitsiz bir şekilde şehri geri almaya çalışan Ziyu’nun kralını çileden çıkarıyor. Kraldan habersiz, gerçek Ziyu düellodan sonra ölümün eşiğinde, yerini şimdi Yang Cang’ı yenmek için eğitmek zorunda olan bir vücut ikilisi aldı. Gölge, sade bir renk paleti tarafından vurgulanan entrika ve şık savaş dizileriyle dolu, büyük kapsamın tarihsel bir destanıdır.

Eşleşme: %95

Tür: Dram

Yıldızlar: Deng Chao, Sun Li, Ryan Cheng

Yönetmen: Zhang Yimou

Süre: 116 dakika

Havari (2018)

Gareth Evans’ın yeni korku-gerilim filmi Apostle, klasik korku filmi The Wicker Man ile birkaç karşılaştırmadan daha fazlasını karşılaştırdı ve nedenini görmek kolay. Hasır Adam’da olduğu gibi, Havari kayıp bir insanı aramak için uzak bir adaya gelen bir adamı takip eder, sadece uğursuz bir şey olan bir kült bulmak için. Havari, 1905’te Thomas Richardson (Dan Stevens) kız kardeşinin gizemli bir tarikat tarafından rehin tutulduğu uzak bir ada topluluğu olan Erisden’e gittiğinde başlar. Thomas yeni bir inisiyatif gibi davranıyor ve kız kardeşinin nerede olabileceğine dair ipuçları arayan adayı keşfetmeye karar veriyor. Kült ve yapmak istedikleri fedakarlıklar hakkında daha fazla bilgi edindiği için soruşturması garip dönüşler yapıyor. Apostle sakinleşmeye başlasa da, çabucak keder ve şiddette canlanan çılgın bir film haline gelir. Bu, tüm kısıtlamaları rüzgara fırlatan bir korku filmi.

Eşleşme: %80

Tür: Gizem, gerilim

Yıldızlar: Dan Stevens, Michael Sheen

Yönetmen: Gareth Evans

Süre: 130 dakika

Cadı (2015)

Cadı, oldukça eski moda bir korku vizyonu yaratmak için Puritan New England’ın tutumlarını ve manevi paranoyasını yakalayan tek bir yıldız yapma başarısıdır. 17. yüzyılda geçen film, teoloji üzerine bir anlaşmazlık nedeniyle William (Ralph Ineson) ailesiyle birlikte ilçesinden çıkarılırken başlar. Vahşi doğalara çarpan William ve karısı Katherine (Kate Dickie), çocukları ile birlikte -Thomasin (Anya Taylor-Joy), Caleb (Harvey Scrimshaw), ikizler Mercy (Ellie Grainger) ve Jonas (Lucas Dawson) ve yeni doğan Samuel- karanlık bir ormanın kenarında bir ev inşa et. Bir gün Thomasin Samuel’i izlerken bir şey bebeği kapıp ormana götürür. Aile, zorlanabilir varlığıyla mücadele ederken, ormanda kötülük uzanır ve onları tüketmekle tehdit eder. Cadı etkili bir korku hikayesi, gergin ve atmosferde ağır ve tarihsel özgünlüğe olan bağlılığı ona farklı bir estetik veriyor.

Eşleşme:  90

Tür: Korku

Yıldızlar: Anya Taylor-Joy, Ralph Ineson

Yönetmen: Robert Eggers

Süre: 92 dakika

Vahşi (2017)

Vahşi (aslen Les Affamés), gizemli bir vebanın Quebec’in çoğunu yok etmesinin ardından kurbanlarını çığlık atan, eti yiyen canavarlara dönüştürdükten sonra başlar. Hikaye, sonunda kalabalıkla savaşmak için bir araya gelen çeşitli hayatta kalanları takip eder, ancak tanıdık arsaya rağmen, bu tipik bir zombi filmi değildir; kasıtlı tempolu, ürkütücü güzel bir korku filmi. Kahramanı, kırsal alanda dolaşan, hayatta kalan diğer kişileri bulan ve zombileri öldüren Bonin (Marc-Andre Grondin) adında bir adamdır. Grup büyüdükçe, film her karaktere doğru gelişme sağlar, bu yüzden birçok zombi filminin stok kurtulanlarının aksine tamamen etli hissederler. Filmin korkunç anları olsa da, Ravenous, zombilerin mobilyalardan yapılmış bir tapınaktan önce toplanması gibi, esrarengiz görüntülerle inşa edilmiş bir dehşet atmosferi kullanıyor.

Eşleşme: % 87

Tür: Korku

Yıldızlar: Marc-Andre Grondin, Monia Chokri

Yönetmen: Robin Aubert

Süre: 103 dakika

Uncut Gems

Kesilmemiş Taşlar hafif yürekli değildir. Safdie Brothers’ın kumar bağımlısı bir kuyumcu hakkındaki draması, yüksek bahisli kumar dünyasında acımasızca yoğun, yüksek stresli bir yolculuk. Howard Ratner (Adam Sandler) her zaman bir sonraki büyük skoru arayan karizmatik bir New York City kuyumcu. NBA All-Star Kevin Garnett, ona şans getirdiğine inanarak Howard’ın en son yüksek değerli kazanımına ilgi duyduğunda, Sandler bir ömür boyu düşmeye yol açabilecek bir dizi yüksek bahisli bahis yapar. Ne yazık ki, hayatındaki herkes bu düşmeyi beklemek istemiyor. Howard, getiriyi elde etmek için iş, aile, borç tahsildarları ve daha fazlası arasında güvencesiz bir dengeleme işlemi yapmak zorundadır.

Eşleşme: %92

Tür: Dram

Yıldızlar: Adam Sandler, LaKeith Stanfield, Kevin Garnett

Yönetmen: Josh Safdie, Benny Safdie

Süre: 135 dakika

Leave a Reply