TikTok’ta Karanlık Mod Nasıl Yapılır?

TikTok uygulamasının renk düzenini kolayca değiştirin. Karanlık moda nasıl geçileceğini sizler için detaylı olarak açıkladık. TikTok karanlık mod ile ilgili merak ettiğiniz her şey yazımızda!

Bilinmesi gereken

  • İOS’ta:  Ben > üç noktalı menü simgesi  >  Koyu mod’a dokunun . Her zaman açık tutmak için Koyu daire onay kutusuna dokunun  .
  • Karanlık mod henüz Android’de kullanılamıyor.

Bu makale, iOS 13 ve sonraki sürümleri çalıştıran iPhone’larda karanlık modun nasıl açılacağını kapsar.

İOS için TikTok’ta Karanlık Mod Nasıl Elde Edilir?

Açık ve koyu renkleri tersine çeviren karanlık mod, metin daha açık görünürken arka plan daha koyu görünür, yalnızca TikTok uygulamasının iOS sürümü için kullanılabilir . Özelliğin Android için TikTok’ta kullanıma sunulması bekleniyor, ancak ne zaman olduğu belli değil.

  • 1. Dokunun Me profil sekmesine gitmek için alt menüde.
  • 2. Sağ üst köşedeki üç yatay noktaya dokunun .
  • 3. İçerik ve Etkinlik altında Koyu mod’a dokunun .

4. Her zaman karanlık mod istiyorsanız, Koyu daire onay kutusuna dokunun .

Alternatif olarak, TikTok’un cihazınızın ayarlarına göre karanlık ve açık mod arasında geçiş yapmasını istiyorsanız , açmak için Cihaz ayarlarını kullan düğmesine dokunun .

NOT: Cihaz ayarlarınızı kullanmak, açık ve koyu mod arasında manuel olarak geçiş yapmak zorunda kalmayacağınız anlamına gelir, bu da onu daha uygun bir seçenek haline getirir. Öğrenin iOS cihaz görünüm ayarlarının nasıl yapılandırılacağı o ışık ve karanlık mod alternatif cihazınıza otomatik genelinde günün saatine dayalı yüzden.

5. Görünüm ayarı, bir kaydetme düğmesine basmanıza gerek kalmadan otomatik olarak kaydedilir, böylece normalde yaptığınız gibi TikTok’u kullanmaya dönmek için sol üst köşedeki ok simgesine dokunabilirsiniz.

İOS için TikTok’taki görünüm ayarlarını istediğiniz zaman ve istediğiniz sıklıkta değiştirebilirsiniz. Bunu size uygun bir şekilde yapmak için yukarıdaki birinci ve ikinci adımlara bakın.

Neden TikTok’ta Karanlık Modu Kullanmalı?

Karanlık mod, gece gibi düşük ışık koşullarında gözler için daha kolaydır. Göz yorgunluğunu azaltır ve uzun metin paragraflarını okumayı planlamadığınız zamanlar için idealdir.

TikTok’ta karanlık modu etkinleştirdiğinizde, Ana Sayfa veya Gönder sekmelerinde herhangi bir değişiklik görmezsiniz. Bunun yerine, Keşfet, Gelen Kutusu ve Ben gibi sekmelerdeki görünüm değişikliğini fark edeceksiniz.

TikTok’u neredeyse tamamen Ana Sayfa yayınınızdaki videoları görüntülemek veya kendi içeriğinizi göndermek için kullanırsanız, karanlık modu etkinleştirerek pek bir fark göremeyebilirsiniz. Ancak, düzenli olarak Keşfet sekmesinde yeni içerik aramak, diğer kullanıcılara mesaj göndermek ve profilinize erişmek istiyorsanız karanlık modu etkinleştirmek size fayda sağlayabilir.

Leave a Reply